Zdrowy Białystok

Wtorek, 18 12 13:16

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 18 12 2018

Schudniemy za ciebie

Poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:47

nalekko3Chcesz odżywiać się zdrowo, czuć lekko i mieć więcej wolnego czasu? Catering dietetyczny Na Lekko to doskonałe rozwiązanie. Pyszne, w pełni zbilansowane posiłki dostaniesz prosto do swojego domu. Nie musisz gotować, zmywać, a przede wszystkim nie musisz samodzielnie pilnować diety.
Czy wiesz, ile czasu tygodniowo poświęcasz na zakupy? Otóż okazuje się, że jedna trzecia Polaków robi je codziennie lub 4-5 razy w tygodniu. W drodze do sklepu i na zakupach spędzamy średnio dwie godziny. Więcej - jeśli robimy je na cały tydzień. Z kolei gotowanie zajmuje nam od 45 minut do półtorej godziny dziennie. Zatem podsumujmy - kupowanie i przyrządzanie jedzenia zajmuje nam jeden dzień w tygodniu. Dziwisz się, że ciągle brak ci czasu? Zmień to! Postaw na Catering dietetyczny Na Lekko.
- Catering jest naszą pasją. Stawiamy na zdrowy tryb życia, pyszne posiłki i wyszukane smaki - mówi Michał Więsław, Catering Na Lekko Białystok. - W konsultacji z wykwalifikowanymi specjalistami tworzymy zindywidualizowane diety odchudzające, oczyszczające, dla sportowców i osób pragnących być fit. U nas nie kupujesz tylko jedzenia. Za niewielką cenę zyskasz czas i zdrowie.

Czytaj więcej: Schudniemy za ciebie

Kasza jaglana - królowa zdrowia

Poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:45

spiżarnia1219Dzięki niej oczyścisz organizm i zwiększysz jego odporność, schudniesz, poradzisz sobie z alergią pokarmową oraz zwalczysz uporczywe infekcje i zmęczenie. Znana od setek lat - wraca na nasze talerze. Jej wysokość kasza jaglana.
Przekleństwem naszych czasów są przewlekłe dolegliwości oraz choroby cywilizacyjne. Dręczą nas schorzenia związane ze współczesnym stylem życia i niewłaściwą dietą, a coraz częstszą przyczyną naszej zdrowotnej klęski jest zakwaszenie organizmu. Brak równowagi kwasowo-zasadowej jest prawdopodobnie jednym z głównych powodów chorób nowotworowych. Naprzeciw tym złożonym problemom zdrowotnym, wychodzi prosta i skuteczna medycyna naturalna – dieta oparta na naturalnym, ekologicznym pożywieniu oraz regularnym oczyszczaniu organizmu. I tu „pojawia się” kasza jaglana - o cudownych właściwościach odżywczych, prozdrowotnych i odkwaszających. Jednak, aby ich doświadczyć, trzeba ją kupować, gotować i jeść!
Kasza jaglana (jagły, czyli łuskane ziarno prosa) jako nieliczna wśród produktów zbożowych ma właściwości zasadotwórcze. Zasobna jest w witaminy z grupy B (B1 - tiaminę, B2 - ryboflawinę, B6 - pirydoksynę), lecytynę oraz substancje mineralne. Zawiera też wapń, fosfor i potas. Jest najlepszym źródłem żelaza ze wszystkich kasz, a także naturalnym źródłem krzemu, który nie tylko zapewnia zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci, ale też utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych i zapobiega odkładaniu się w nich związków tłuszczowych. Krzem pełni też ważną funkcję w procesie mineralizacji kości, zapobiega ich odwapnianiu oraz przyspiesza regenerację po urazach. Kasza jaglana zawiera również niezbędny dla organizmu niedoborowy aminokwas – tryptofan, który znajduje się m.in. w białku mleka oraz krwi. Żółty kolor prosa jest uwarunkowany zawartością karotenu (prowitaminy A), który w dużej mierze odpowiedzialny jest za odbudowę podrażnionej śluzówki. Kasza jaglana polecana jest więc w chorobach jelit, ale również nerek, trzustki, wątroby oraz przy wyziębieniu organizmu. Usuwa też z organizmu nadmiar wilgoci oraz śluzu, które są przyczyną częstych stanów zapalnych zatok i górnych dróg oddechowych; powstawania torbieli, guzów, czy też cellulitu.

Czytaj więcej: Kasza jaglana - królowa zdrowia

Wygoda - tego potrzebujemy w Święta

Poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:35

Krakus grzybowa z karpiem3Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to ważny, ale i intensywny okres w roku. Zanim spotkamy się z rodziną przy zastawionym stole, musimy spędzić sporo czasu na przygotowaniach. Ucieramy ciasta, lepimy pierogi – wszystko z miłości do bliskich, dobrego smaku i tradycji. Każda minuta jest cenna, dlatego warto skorzystać z rozwiązań marki Krakus i sięgnąć po jakościowe, świąteczne produkty. Z nimi przygotowanie wigilijnej kolacji będzie dużo szybsze i prostsze, a efekt – gwarantowany i oczywiście smakowity!
Święta Bożego Narodzenia to czas niepowtarzalny. Z utęsknieniem czekamy na  moment, gdy ta wyjątkowa atmosfera zagości w naszych domach i będziemy mogli cieszyć się smakiem ulubionych potraw. Jednak zanim usiądziemy z rodziną do stołu, musimy zmierzyć się z przedświątecznymi przygotowaniami, które często pochłaniają naszą uwagę i czas niemalże w całości. Właśnie dlatego warto sięgać po jakościowe rozwiązania, które ułatwią nam pracę w kuchni.

Czytaj więcej: Wygoda - tego potrzebujemy w Święta

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Kuchnia