Zdrowy Białystok

Środa, 17 10 06:17

Ostatnia modyfikacja:środa, 17 10 2018

Elegancka, aromatyczna, aksamitna...

Czwartek, 11 październik 2018 11:56

gold crema 2017 100g 3dDługo można by opowiadać o zaletach nowej kawy Nescafé Gold Crema. Dwie najważniejsze to wysoka jakość i zachwycająca kremowa pianka. Wprowadzenie nowości jest dopełnieniem globalnego relaunchu Nescafé Gold, który odbył się na początku tego roku i z pewnością zaowocuje przebudową segmentu kaw premium.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów poszukujących kawy, która zaskoczy ich głębią smaku i aromatu marka Nescafé prezentuje nowy wariant kawy rozpuszczalnej z segmentu premium: Nescafé Gold Crema. Jest to wysokiej jakości kawa charakteryzująca się jedwabistym smakiem i aksamitną, kremową pianką. Nescafé Gold Crema stworzona została z myślą o wszystkich, którzy chwile z filiżanką esencjonalnej kawy pragną dzielić  w gronie najbliższych osób. Przypadnie do gustu miłośnikom harmonijnego smaku jak i kawowej pianki a więc jest idealna zarówno na długi poranek oraz popołudniowe spotkania z rodziną i przyjaciółmi.
Na początku tego roku marka Nescafé Gold przeszła globalny relaunch. Z należytą starannością zadbano o wszystkie szczegóły. Nowe opakowania są eleganckie, a kolor szampańskiego szczotkowanego złota widoczny na etykietach podkreślają wysoką jakość produktu. Ulepszona receptura Nescafé Gold i Nescafé Gold Intenso z dodatkiem kawy mielonej pozwala na delektowanie się pełniejszym smakiem i głębszym aromatem niż dotychczas. Wszystko to za sprawą 10-ciokrotnie drobniej zmielonych ziaren Arabiki. Globalny relaunch objął swoim zasięgiem cały asortyment Nescafé Gold. Zarówno Nescafé Gold, jak i Nescafé Gold Intenso występują teraz w nowej szacie graficznej, z ulepszoną recepturą.

Czytaj więcej: Elegancka, aromatyczna, aksamitna...

Eko zamiast chemii w jadłospisie

Czwartek, 11 październik 2018 11:00

Obliczono, że w latach 90. XX wieku z pożywieniem zjadaliśmy 2 kg „chemii” rocznie. Szacuje się, że obecnie z jedzeniem dostępnym na rynku spożywamy jej nawet do 10 kg na rok! Naukowcy Uniwersytetu Newcastle przebadali żywność konwencjonalną i ekologiczną, a wyniki ich badań pokazują, że tylko w przypadku produktów organicznych, czyli eko, mamy szansę wyeliminować „chemię” z naszego jadłospisu.
Substancje chemiczne w żywności to głównie metale ciężkie, pestycydy i tzw. substancje dodatkowe powszechnie stosowane w pożywieniu. Reakcja organizmu na ich stałą obecność w diecie człowieka to złe samopoczucie, brak sił, rozdrażnienie, problemy ze snem i chronicznym zmęczeniem oraz spadek odporności, do tego nietolerancje pokarmowe, alergie i inne liczne problemy zdrowotne.
Najbardziej cierpią niemowlęta i małe dzieci, bo są w znacznie większym stopniu niż dorośli narażone na obecność zanieczyszczeń w żywności. Pozostałości środków ochrony roślin, mikotoksyny, metale, azotany czy dodatki do żywności negatywnie wpływają na dalszy rozwój dziecka. Z tego powodu szczególnie ważne jest zapewnienie niemowlętom i małym dzieciom bezpiecznej żywności najwyższej jakości. Jak dowodzą liczne badania i doświadczenia wielu krajów – to właśnie sposób i jakość żywienia człowieka w okresie prenatalnym oraz we wczesnym dzieciństwie mają kluczowy wpływ na wystąpienie chorób cywilizacyjnych w przyszłości. W Polsce stały się one tak powszechne, iż dotykają już co czwartego z nas.

Czytaj więcej: Eko zamiast chemii w jadłospisie

Zdrowa Micha serwuje jesień

Poniedziałek, 08 październik 2018 11:34

kaczka1Wysokoproteinowe sałatki, potrawy wegańskie, całe menu bez glutenu. Syte, smaczne, zdrowe. Bistro Zdrowa Micha nie zwalnia tempa, otwiera kolejny sezon i zaprasza na pyszne nowości. Jakie? Zapraszam do lektury artykułu oraz oczywiście do odwiedzenia lokalu i spróbowania. Warto!
- Pełni powakacyjnej energii rozpoczynamy kolejny sezon w naszym bistro - mówi Piotr Urbanowicz, właściciel bistro Zdrowa Micha w Białymstoku. - W ramach tego nowego rozdania, mamy oczywiście nowy asortyment. Mocno stawiamy na potrawy wegańskie, ponieważ widzimy, że w naszym regionie jest coraz większe zapotrzebowanie na tego typu menu. Mamy więc wegańskie zupy, sałatki, dania główne oraz desery.

Czytaj więcej: Zdrowa Micha serwuje jesień

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Kuchnia