Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 23 04 13:11

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 23 04 2018

Impeza w amerykańskim stylu

Środa, 11 kwiecień 2018 20:12

Zdjęcie2 KonspolKto nie lubi dobrze zorganizowanego przyjęcia tematycznego niech pierwszy rzuci kamieniem. Imprezy w stylu lat 80-tych, hawajskie luau, meksykańska fiesta, czy impreza superbohaterów? Na każdej z nich można się świetnie bawić, ale ostatnio to Ameryka przyciąga najwięcej imprezowiczów i dyktuje trendy. Oryginalne gry, luźna atmosfera, kultura, jak i jedzenie mogą stworzyć idealny klimat wydarzenia i nie wymagają wielkiego nakładu pracy.
Ilość inspiracji do przebrań, zaczynając od aktorów i piosenkarzy, przez celebrytów, uczonych i postaci historyczne jest niewyczerpana, a każdy znajdzie przebranie dla siebie. Ta bogata, nowoczesna kultura jest wszechobecna i łatwo dostępna w codziennym życiu, to właśnie dlatego utożsamia się z nią coraz więcej osób. Ostatnio tematyka amerykańska podbija coraz więcej imprez, a zorganizowanie jej może być łatwe i przyjemne.

Czytaj więcej: Impeza w amerykańskim stylu

Słodkości z Zachodniej - prosto do domu

Środa, 11 kwiecień 2018 12:19

zachodnia04Menu pełne lokalnych specjałów, zdrowych dań dla całej rodziny oraz pysznych domowych ciast. Wybieraj co chcesz i kiedy chcesz. Bez wychodzenia z domu za pomocą aplikacji lub przez internet.
Zachodnia Kawiarnia & Bistro to zespół ludzi, których łączy pasja tworzenia zdrowej kuchni w oparciu o świeże, lokalne produkty.
- W każdy wtorek pieczemy mnóstwo pysznych i zdrowych pączków - mówi Grażyna Milewska z Zachodnia Kawiarnia & Bistro. - Pysznych ponieważ wszystkie nadzienia (twaróg, mak, konfitury z wiśni, porzeczki, truskawki, biała czekolada, karmel) przygotowujemy w naszej pracowni, starając się łączyć tradycję z nowoczesnością. Zdrowych, gdyż wypiekamy wyłącznie z mąki najwyższej jakości, bez domieszki zbóż przemysłowych. Przywozimy ja sami z małego, rodzinnego młyna Braci Górskich.
Cała oferta gastronomiczna lokalu (domowe ciasta, dania obiadowe, śniadania, sałatki) dostępna jest na wynos lub z dowozem. Zamawianie jest bardzo proste – poprzez stronę internetową lub za pomocą aplikacji. Zapraszamy – naprawdę warto!
MB

Twoja porcja zdrowia

Środa, 11 kwiecień 2018 10:30

antyBrak słońca, ograniczony dostęp do świeżych owoców i warzyw, zanieczyszczenia powietrza. To elementy, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego wraz z rozpoczynającą się wiosną warto naturalnie wspomóc proces jego oczyszczenia. Jak? Dietą bogatą w owoce, warzywa i soki.
- Zimą nasz organizm narażony jest na zwiększoną liczbę wolnych rodników, które negatywnie wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie. Wprawdzie posiadamy pewne mechanizmy obronne, ale jeżeli wolnych rodników jest w nadmiarze, nasz organizm nie jest w stanie uruchomić sprawnie działających mechanizmów antyoksydacyjnych. Pojawia się wówczas stres oksydacyjny, który sprzyja rozwojowi różnych chorób, np.: nowotworów, chorób układu nerwowego, zaburzenia odporności, miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca - tłumaczy dr Katarzyna Stoś, prof. nadzw. Instytutu Żywności i Żywienia.

Czytaj więcej: Twoja porcja zdrowia

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Kuchnia