Zdrowy Białystok

Niedziela, 22 09 19:41

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 22 09 2019

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Wtorek, 17 wrzesień 2019 10:26

ABPWystartowała XI edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, największej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na temat bezpieczeństwa, skierowanej do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Program realizowany jest pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz większości Kuratoriów Oświaty. Celem kampanii jest edukacja najmłodszych uczniów w zakresie bezpiecznego funkcjonowania w otaczającym ich świecie – w domu, w szkole, na ulicy, a także w Internecie. Do tej pory w Akademii Bezpiecznego Puchatka wzięło udział ponad 2 miliony dzieci.
Rozpoczęcie nauki w szkole to nowy etap w życiu każdego dziecka, często związany z nieznanymi dotąd sytuacjami i koniecznością poradzenia sobie z wieloma wyzwaniami. To czas, w którym może się zdarzyć, że mali uczniowie po raz pierwszy zostają sami w domu, pokonują samodzielnie drogę do szkoły czy wykonują inne czynności, podczas których po raz pierwszy stykają się z nowymi wyzwaniami.

Czytaj więcej: Akademia Bezpiecznego Puchatka

Drugie życie opakowań

Czwartek, 12 wrzesień 2019 12:36

Dzien opakowan kartonowych 1Doceniamy wygodę, jaką daje lekkie opakowanie kartonowe, ale też świeżość oraz jakość produktu, którą zapewnia. Mało kto jednak zastanawia się, co dzieje się z takimi opakowaniami, gdy już zostaną wykorzystane. Warto pochylić się nad kwestią ich recyklingu przy okazji obchodzonego 15 września Dnia Opakowań Kartonowych.
Trzy warstwy bezpieczeństwa
Opakowanie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa przechowywanej w nim żywności – tę opinię podziela 93 proc. lekarzy i dietetyków, biorących udział w badaniu wiedzy specjalistów na temat zasad prawidłowego odżywiania. Jednocześnie tylko połowa ankietowanych wie, że kartony, w których sprzedaje się soki, nektary i napoje, pozwalają zachować odpowiednie walory odżywcze produktu. Tymczasem każde opakowanie, począwszy od małego soku, po rodzinny, 2-litrowy karton, skonstruowane jest w sposób gwarantujący konsumentom maksimum walorów smakowych i odżywczych. Składa się z połączonych ze sobą 3 materiałów: papieru (stabilnego elementu konstrukcyjnego); polietylenu (chroniącego papier przed przemoknięciem) oraz aluminium, które gwarantuje bezpieczeństwo i świeżość produktu.

Czytaj więcej: Drugie życie opakowań

Apetyt na polskie

Czwartek, 12 wrzesień 2019 12:05

08b4506f50b687606bf054954849bf3eWystartowała IX edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Nowa edycja ma na celu pokazanie bliskości i dostępności polskich warzyw, owoców i przetworów oraz ziemniaków i grzybów, a także rozbudzenie apetytu na polskie produkty rolne. W ramach działań realizowana będzie szeroka kampania PR oraz influencer marketingu, jak również powstanie serwis internetowy poświęcony krajowym owocom, warzywom oraz ziemniakom i grzybom, a także towarzyszący mu profil na portalu Facebook. Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Za strategię i jej realizację odpowiada agencja PR Hub.
Dotychczasowe działania prowadzone w ramach wcześniejszych edycji kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” miały na celu wsparcie kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, których podstawę powinny stanowić warzywa, owoce i otrzymane z nich przetwory, na przykład soki. Bieżąca edycja promuje polskie produkty, jako podstawę codziennej diety, która powinna opierać na produktach lokalnych.

Czytaj więcej: Apetyt na polskie

Jesienne rajstopy dla kobiet w ciąży

Czwartek, 12 wrzesień 2019 11:36

c889c1c137deb8f420315009710a561aRajstopy, nielubiane latem, jesienią stają się jednym z podstawowych  elementów garderoby. Noszą je kobiety w każdym wieku, jak również ciężarne, które w tym okresie, często wolą ubierać się w wygodne sukienki i spódnice, a do nich zakładać rajstopy. Jakie wybrać, tak by ciężarna czuła się w nich wygodnie i bezpiecznie? Podpowiadamy.
Panuje mylne przekonanie, że rajstopy nie są zalecane kobietom w ciąży. Przyszłe mamy boją się mocnego ucisku na brzuch, który może mieć wpływ na dziecko. Nic bardziej mylnego,  istnieją specjalne rajstopy dedykowane ciężarnym. Są one w pełni bezpieczne, a przy tym komfortowe. Na rynku są również dostępne produkty, które nie tylko służą jako element garderoby, ale również mają właściwości medyczne. Kobiety w ciąży często borykają się z problemem opuchniętych nóg i żylakami. Z myślą o tych dolegliwościach przyszłe mamy powinny skorzystać z produktów kompresyjnych – rajstop, pończoch i podkolanówek, np. marki Venoflex. Poprawiają one krążenie żylne w kończynach dolnych, a wizualnie nie różnią się od typowych produktów pończoszniczych.

Czytaj więcej: Jesienne rajstopy dla kobiet w ciąży

Miękkie ladowanie po urlopie

Wtorek, 27 sierpień 2019 11:44

bakalandpopracyMorza szum, ptaków śpiew… To niestety dobiegło końca. Wciąż żyjemy wspomnieniami z urlopowego relaksu, choć za pasem jesień. Jeżeli jesteś w gronie osób, które wróciły z wakacyjnych wojaży za biurko i z rozrzewnieniem wzdychają do letniego lenistwa, przeczytaj nasz poradnik, aby umilić sobie ten trudny okres dekompresji pourlopowej.
Koleżanki wrzucają do sieci zdjęcia z dzikich plaż, a koledzy pozdrawiają ze szlaków górskich, podczas gdy ty możesz ich co najwyżej pozdrowić za pośrednictwem służbowego maila. A przecież jeszcze kilka dni temu sama przeciągałaś się wśród wysokich traw. Jak przetrwać w pracy, gdy inni wciąż wypoczywają?
Wstań prawą nogą
Choć kładłaś się spać z popularnym „sunday evening feeling”, czyli niedzielnym dyskomfortem związanym z końcem weekendu i rozpoczynającym się kolejnym tygodniem pracy, postaraj się, aby obudzić się w optymistycznym tonie. Po przebudzeniu uśmiechnij się szeroko do swojego lustrzanego odbicia – w ten sposób oszukasz swój mózg i nawet, jeżeli czujesz się pourlopowym smutasem, twój organizm odniesie zupełnie inne wrażenie, widząc cię promieniejącą. Przeciągnij się i wykonaj kilka skłonów i podskoków w rytm ulubionej muzyki.

Czytaj więcej: Miękkie ladowanie po urlopie

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Poniedziałek, 26 sierpień 2019 10:33

Superowoce, choć brzmi to banalnie, są prawdziwymi super bohaterami codziennej diety. Choć wszystkie warzywa i owoce, spożywane w minimum 5 porcjach dziennie, stanowią podstawę prawidłowego żywienia, część z nich wyróżnia się na tle pozostałych, dostarczając olbrzymią dawkę wartościowych związków bioaktywnych, wspierających funkcjonowanie organizmu. Czym są tzw. superfruits?
- Terminem tym określa się produkty rolne o potwierdzonej naukowo wysokiej zawartości związków biologicznie aktywnych, czyli pozytywnie wpływających na ciało i samopoczucie. Oddziałują korzystnie na poszczególne układy organizmu, jak i wspierają działanie komórek na poziomie strukturalnym. Są też bogatym źródłem antyoksydantów, będących istotnym elementem profilaktyki nowotworowej.  Wiele superfruits odnajdziemy w sklepie także pod postacią przetworów - wyjaśnia dr Dariusz Włodarek, dietetyk i żywieniowiec, kierownik Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Czytaj więcej: Cudze chwalicie, swego nie znacie

Zadbaj o zdrowie stóp swojego dziecka

Piątek, 23 sierpień 2019 10:00

cop0819W Centrum Ortopedyczno-Protetycznym w Białymstoku ruszyły bezpłatne badania stóp dla dzieci. Od 1 sierpnia do końca września br. fizjoterapeuci pomagają w doborze butów do szkoły, a w razie konieczności, proponują specjalną wkładkę korygującą lub kierują na dodatkowe konsultacje ze specjalistami.
Rodzice przywiązują coraz większą uwagę do obuwia, w jakim chodzą ich dzieci. Niestety, kapcie czy buty na zmianę do przedszkola lub szkoły dalej są traktowane po macoszemu. A to wielki błąd, ponieważ młodzi ludzie noszą je nawet przez dziewięć godzin dziennie.
Dobre buty powinny być idealnie dopasowane do stopy, zarówno na długość, jak i szerokość. Ważne też, aby były lekkie, przewiewne i wykonane z naturalnych materiałów. Ponadto warto sprawdzić czy mają elastyczną podeszwę, która zapewnia naturalne ruchy i sprawia, że wszystkie mięśnie i więzadła odpowiednio pracują.

Czytaj więcej: Zadbaj o zdrowie stóp swojego dziecka

30 lat minęło jak jeden dzień

Piątek, 23 sierpień 2019 09:55

kriobank0819W 1987 r. w Białymstoku zespół młodych, ambitnych lekarzy naukowców pod kierownictwem prof. Mariana Szamatowicza doprowadza do narodzin pierwszego w Polsce dziecka poczętego metodą in vitro. Jednym z członków tego zespołu jest dzisiejszy prof. Waldemar Kuczyński, właściciel Kliniki Kriobank Centrum Leczenia Niepłodności Ginekologia i Położnictwo.

Czytaj więcej: 30 lat minęło jak jeden dzień

Nowy salon dla dzieci Fryzurka

Piątek, 23 sierpień 2019 09:36

fryzurkaProfesjonalne strzyżenie połączone ze świetną zabawą. Zapraszamy do Fryzurki – pierwszego w Białymstoku salonu fryzjerskiego dla dzieci.
Salon dla dzieci Fryzurka to nowe miejsce na mapie Białegostoku. Można tam w przyjaznej atmosferze, podczas zabawy zadbać o fryzurkę swojego dziecka, a także swoją.
- Zapraszamy Państwa do naszego salonu. Zapewniamy, że zarówna wasza pociecha jak i wy wyjdziecie od nas z piękną fryzurą – mówi Joanna Paszko, właścicielka salonu dla dzieci Fryzurka.
Salon dla dzieci Fryzurka, to spełnienie marzeń pani Joanny, która jest z wykształcenia nauczycielem wychowania przedszkolnego. Formalnością będzie więc, jak dodam, że uwielbia ona dzieci i ma z nimi świetny kontakt.

Czytaj więcej: Nowy salon dla dzieci Fryzurka

Przedstawiamy Persil Discs

Piątek, 23 sierpień 2019 09:30

Persil Discs mW lipcu br. Persil zrewolucjonizował rynek produktów do prania. Odkryj nową erę czystości z innowacyjnymi Persil Discs, pierwszymi gotowymi do użycia kapsułkami oferującymi wyjątkową moc czterech połączonych komór!
Persil Discs to pierwsze na rynku kapsułki do prania z 4 komorami o 4 połączonych właściwościach: usuwanie plam, blask, długotrwała świeżość i delikatność dla tkanin. Dzięki wysoce zaawansowanej opatentowanej technologii Persil Discs gwarantują najlepsze rezultaty prania.
W kontakcie z wodą żele w komorach Persil Discs rozpuszczają się błyskawicznie, uwalniając pełną moc podczas procesu prania. Ale co najważniejsze, innowacja Persil zapobiega użyciu zbyt dużej ilości środka do prania i oszczędza czas!

Czytaj więcej: Przedstawiamy Persil Discs

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności