Zdrowy Białystok

Czwartek, 02 12 03:57

Ostatnia modyfikacja:czwartek, 2 12 2021

Somat promuje zdrowe nawyki żywieniowe

Wtorek, 30 listopad 2021 14:05

logo akcji kto pozmywaPrzemyślane zakupy i zdrowe gotowanie to podstawa wartościowego odżywiania. Wie o tym Katarzyna Bosacka, która od lat realizuje telewizyjne programy, promujące odpowiednio zbilansowaną dietę. I to właśnie ta znana specjalistka poprowadziła webinar dla rodzinnych domów dziecka, poświęcony zasadom właściwego przygotowania codziennych posiłków. Spotkanie online odbyło się w ramach akcji pomocowo-edukacyjnej „Kto pozmywa”, skierowanej do rodzinnych domów dziecka, która jest realizowana przez markę Somat we współpracy z fundacją Polki Mogą Wszystko. Celem programu jest promowanie zasad zdrowego żywienia i wspieranie opiekunów w ich realizacji, jak również zachęcenie do wspólnego gotowania i spędzania czasu razem.

Czytaj więcej: Somat promuje zdrowe nawyki żywieniowe

Nowości na bazie superfoods – chipsy Crunlight z soczewicy i ciecierzycy

Czwartek, 25 listopad 2021 10:40

soczewicaMarka Crunlight prezentuje nowe warianty chipsów: Crunlight Soczewica Chips z solą morską oraz Crunlight Ciecierzyca Chips o smaku pomidora i bazylii. Produkty powstały na bazie superfoods, mają niską zawartość tłuszczu. Idealnie sprawdzą się jako przekąska, również dla wegan. Produkty zostały zapakowane w poręczne opakowania, które można mieć zawsze przy sobie.
Listopadowa aura potrafi płatać figle i zaskakiwać zmianami pogody. W walce z jesiennym spadkiem nastroju najlepiej sprawdzają się małe przyjemności. Gdy pojawia się ochota na słoną przekąskę – sięgnij po Crunlighty. Dzięki sile superfoods – soczewicy i ciecierzycy oraz obniżonej zawartości tłuszczu można je chrupać do woli. Nie zawierają glutenu, sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku ani oleju palmowego.
Nowe Crunlighty dostępne są w dwóch odsłonach: Crunlight Soczewica Chips o smaku pomidora z bazylią oraz Crunlight Ciecierzyca Chips z dodatkiem soli morskiej. Nie wiesz na które się zdecydować? Spróbuj obu i wybierz swoją ulubioną wersję.

Czytaj więcej: Nowości na bazie superfoods – chipsy Crunlight z soczewicy i ciecierzycy

Jesienne dylematy

Czwartek, 25 listopad 2021 10:27

Plusssz Junior Multiwitamina 2Jesień to dla wielu z nas najpiękniejsza pora roku. Przyroda zadziwia kolorami, a chrzęszczące pod stopami liście zapraszają do rodzinnych zabaw i spacerów w parku czy lesie. Pamiętajmy jednak, że jesienna sielanka rozpoczyna się w okresie sezonowych przeziębień. Zadbajmy o odporność naszych maluchów, aby mogły beztrosko korzystać z tej wyjątkowej pory roku.
Życiodajne nawodnienie
Kiedy temperatura za oknem trochę spada, odruchowo zaczynamy mniej pić. A przecież nawilżone drogi oddechowe to naturalna bariera dla zarazków. Zadbajmy o to, aby nasza pociecha miała zawsze przy sobie bidon z wodą, herbatę owocową albo rozpuśćmy mu w wodzie musującą tabletkę – suplement diety Plusssz Junior Multiwitamina Complex bez dodatku cukru o pysznym tropikalnym smaku. Tabletki musujące Plusssz Junior Multiwitamina Complex zawierają specjalny zestaw witamin z grupy B, z witaminą C i E, skomponowany z myślą o dzieciach powyżej 3 roku życia. Preparat dostarcza kompletu najważniejszych witamin i przygotowany zgodnie ze sposobem użycia nawadnia organizm.

Czytaj więcej: Jesienne dylematy

Black Week z Curaprox

Czwartek, 25 listopad 2021 10:11

image004Zbliża się największe święto zakupów, jakim jest Black Week! Z tej okazji marka Curaprox przygotowała dla fanów pięknego i zdrowego uśmiechu atrakcyjną zniżkę na wszystkie produkty z linii Black is White. Od 22.11 do 28.11.2021 r. w sklepie internetowym marki, kupując szczoteczkę soniczną, szczoteczki manualne, pastę do zębów, a nawet gumy do życia z serii Black is White, możemy skorzystać z 30% rabatu. To doskonały moment, aby przygotować się na mycie zębów, które stanie się delikatną i pełną radości podróżą do zdrowia jamy ustnej.
Szczoteczka hydrosoniczna Black is White
Stworzona z myślą o osobach, dla których liczy się styl i zdrowie jamy ustnej w eleganckim wydaniu. Do tego łączy design ze stomatologią i pozwala na osiąganie wspaniałych rezultatów. Szczoteczka posiada włókna Curen®, które pokryte są aktywowanym węglem, co umożliwia usuwanie przebarwień bez uszkadzania szkliwa, a dzięki niewielkiemu wygięciu główki, można łatwo czyścić najtrudniejsze miejsca. Hydrosonic Blask is White została wyposażona w  trzy tryby działania i jeden intuicyjny przycisk służący do przechodzenia między nimi. Dodatkowo wydajny silnik pozwala na szczotkowanie przez całe 60 minut z częstotliwością nawet 42 000 obrotów na minutę. W zestawie znajdziemy małą ładowarkę wraz z opakowaniem podróżnym.

Czytaj więcej: Black Week z Curaprox

Rewolucja czy ewolucja w leczeniu zaawansowanego raka piersi

Czwartek, 25 listopad 2021 09:43

Najnowsze możliwości terapeutyczne odmieniają życie pacjentek z HER2+ zaawansowanym rakiem piersi. Wyniki badań zaprezentowane podczas tegorocznej konferencji Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej ESMO 2021, a następnie rekomendacje wypracowane przez międzynarodowy panel ekspertów podczas listopadowej konferencji Advanced Breast Cancer w Lizbonie potwierdzają jedno: perspektywy leczenia pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi są coraz lepsze. Czy jest to kolejny etap w ewolucji terapii tego nowotworu, czy już rewolucja? Odpowiedzieć na to pytanie starali się eksperci oraz przedstawiciele organizacji pacjentów podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Fundację OmeaLife - Rak piersi nie ogranicza.

Czytaj więcej: Rewolucja czy ewolucja w leczeniu zaawansowanego raka piersi

Raka płuca można zahamować

Czwartek, 25 listopad 2021 09:32

Zmniejszenie liczby zachorowań oraz dwukrotne zwiększenie wskaźnika przeżyć 5-letnich to główne cele kampanii „Hamuj raka! Daj szansę płucom!”. W ramach rozpoczynającej się kolejnej edycji programu, jej organizatorzy oraz partnerzy – organizacje pacjentów i klinicyści, przeanalizowali dotychczasowe działania w tym obszarze i opracowali dziewięć postulatów dalszych zmian w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia. Ich realizacja pozwoli pacjentom wkraczać na ścieżkę leczenia w sposób bardziej zaplanowany, w dobrze dobranym towarzystwie specjalistów, z „paszportem molekularnym” w ręku, dzięki czemu cała podróż ma szansę osiągnąć swój cel – wydłużyć życie czy nawet wyleczyć chorobę.

Czytaj więcej: Raka płuca można zahamować

Higiena jamy ustnej a Covid-19

Czwartek, 25 listopad 2021 09:23

Nitkowanie zębów znacząco wpływa na poprawę jakości zdrowia jamy ustnej i powinno stanowić nieodłączny element codziennej higieny. Samo szczotkowanie zębów nie wystarczy, aby zapobiegać namnażaniu się bakterii w przestrzeniach międzyzębowych i powstawaniu stanów zapalnych. Kondycja zębów i jamy ustnej okazuje się mieć szerszy wpływ na zdrowie organizmu, w tym takżena przebieg zakażenia Sars-CoV-2. Tymczasem w Polsce próchnica dotyka aż 99% dorosłych a co 3. osoba w wieku 35-44 lata wymaga specjalistycznego leczenia stomatologicznego związanego z chorobą dziąseł lub przyzębia.

Czytaj więcej: Higiena jamy ustnej a Covid-19

Stanowisko ds. profilaktyki i promocji zdrowia w NFZ Białystok

Wtorek, 23 listopad 2021 09:39

PodlaskiOddziałNFZ4 1Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ wspólnie z innymi Oddziałami NFZ oraz Ministerstwem Zdrowia rozpoczął nową akcję prozdrowotną. W każdym z 16 oddziałów wojewódzkich NFZ w salach obsługi klientów utworzono stanowisko ds. profilaktyki i promocji zdrowia. W samoobsługowych punktach dorośli na miejscu wykonają najważniejsze pomiary medyczne, które określają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Profesjonalni doradcy zaproponują udział w programach profilaktycznych lub skorzystanie z bezpłatnych diet od NFZ.
- Samoobsługowy kiosk profilaktyczny mieści się w siedzibie Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ na parterze w sali obsługi klientów - mówi Maciej Bogdan Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. - Kiosk profilaktyczny został wyposażony w nowoczesną aparaturę, dzięki której osoby dorosłe samodzielnie i bezpłatnie mogą wykonać pomiary zdrowotne takie jak: ciśnienie tętnicze krwi, analiza składu ciała, wzrost, waga oraz indeks masy ciała, tzw. BMI.

Czytaj więcej: Stanowisko ds. profilaktyki i promocji zdrowia w NFZ Białystok

Pier(w)si badamy profilaktycznie

Wtorek, 09 listopad 2021 09:04


MAMMOBUS 1080x1080 JESIEN TT post newBadania profilaktyczne ratują życie! Dlatego też Narodowy Fundusz Zdrowia - w listopadzie - prowadzi akcję „Pier(w)si badamy profilaktycznie”.

Czytaj więcej: Pier(w)si badamy profilaktycznie

Polacy głuchną na potęgę

Środa, 03 listopad 2021 13:03

Wraz z wiekiem częstotliwość występowania ubytków słuchu wśród Polaków stale rośnie. Jak wynika z badań zrealizowanych na potrzeby zainaugurowanej właśnie ogólnopolskiej kampanii zdrowotnej „Nie musisz krzyczeć!”, organizowanej przez Amplifon, problemów ze słyszeniem w codziennych sytuacjach doświadczyła już połowa (49%) osób po 60. roku życia. Co ważne, uszkodzenie słuchu oprócz dolegliwości fizycznych ma również swój znaczący wpływ na naszą psychikę i relacje społeczne.
Przyczyny problemów ze słuchem
Pogarszanie się słuchu może być procesem długotrwałym. Właśnie dlatego niejednokrotnie osoby starsze nie orientują się, że z ich słuchem nie jest najlepiej. Na skalę tego problemu wpływa również częstotliwość wizyt Polaków u specjalistów. Badania pokazały, że co 4. senior nigdy nie badał swojego słuchu. Oznacza to, że w całym kraju problem ze słuchem może dotyczyć blisko 3 milionów nigdy niediagnozowanych pod tym kątem osób po 60. roku życia. Ponadto więcej niż 3 lata temu słuch badało aż 45% badanych.

Czytaj więcej: Polacy głuchną na potęgę

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności