Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 22 01 19:28

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 22 01 2018

Stres Polek - ogólnopolski raport

Poniedziałek, 22 styczeń 2018 17:29

stres polekChociaż 81% Polek ocenia swoje samopoczucie jako co najmniej zadowalające, to aż 92% z nich przyznaje, że zdarza im się odczuwać stres. Co stresuje je najczęściej, jak sobie radzą w kryzysowych sytuacjach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w raporcie „Stres Polek” przeprowadzonym na zlecenie firmy M.C.M. Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.
Stresy w domu = stresy w firmie i odwrotnie
Stresujących sytuacji dostarcza zarówno życie prywatne, jak i zawodowe przy czym w życiu prywatnym Polki doświadczają go zdecydowanie częściej niż w zawodowym. Może to wynikać z większego zaangażowania emocjonalnego w życie prywatne niż w sprawy związane z karierą. Stres częściej występuje w życiu prywatnym (87%) niż zawodowym (65%). 57% Polek określiło stres w życiu prywatnym jako silny (44% w życiu zawodowym). Co najmniej kilka razy w tygodniu w życiu prywatnym doświadcza 38%, a w zawodowym 32%, a to oznacza, że możemy mówić o przewlekłym stresie, uważanym za jeden z ważniejszych czynników odpowiedzialnych za powstawanie chorób cywilizacyjnych.

Czytaj więcej: Stres Polek - ogólnopolski raport

Sposoby na aktywne ferie

Środa, 17 styczeń 2018 10:43

Już niedługo dzieci z województwa podlaskiego rozpoczną ferie. Do tego, by w tym czasie postawić na ich aktywny wypoczynek, zachęca również znany polski piłkarz – Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu – czyli tego, co w czasie ferii najważniejsze. Przedstawiamy kilka propozycji aktywności fizycznych dla dzieci i młodzieży, które gwarantują dobrą zabawę bez względu na wiek i aurę.
Kamil Grosicki, polski piłkarz wspierający akcję „Rusz się z Kubusiem” podkreśla:
– Zima jest znakomitą okazją do uprawiania sportu. Dobra jest każda forma aktywności fizycznej, również rekreacyjna, najważniejsze by w ogóle ruszyć się z domu! Ruch poprawia kondycję i wydolność organizmu, a ten na świeżym powietrzu świetnie hartuje. Poza tym sport – nawet uprawiany amatorsko, pozwala dzieciakom na nabycie wielu przydatnych umiejętności – np. uczy współpracy z innymi członkami drużyny, samodyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu, a tym bardziej nieśmiałym może pomóc nabrać pewności siebie. Aktywność fizyczna jest również znakomitą formą relaksu, którą mimo, że jestem sportowcem i na co dzień mam dużo ruchu, sam chętnie stosuję razem z całą rodziną. Dlatego zachęcam wszystkie dzieci, by w czasie ferii odłożyły smartfony i zamiast nich sięgnęły po sprzęt sportowy, poszły na basen czy choćby na spacer po okolicy – na pewno wrócą do zajęć bardziej wypoczęte.

Czytaj więcej: Sposoby na aktywne ferie

Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu

Poniedziałek, 15 styczeń 2018 13:41

Lubella inspiruje i edukujestyczeń 2018Początek roku to czas planów i postanowień. Zastanawiamy się nad tym, co chcielibyśmy zmienić w naszym życiu, by czuć się lepiej. Jednym z najbardziej popularnych postanowień noworocznych jest zmiana sposobu odżywiania. Eksperci przekonują, że najlepszym sposobem na dobre samopoczucie jest wyrobienie w sobie prawidłowych nawyków żywieniowych i zachęcenie całej rodziny do świadomego komponowania posiłków. Bardzo istotna jest w tym edukacja o zdrowym odżywianiu i wpajanie dzieciom właściwych nawyków już od najmłodszych lat.

Czytaj więcej: Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu

Niepłodność to nie wyrok

Piątek, 12 styczeń 2018 13:19

kriobanklogoRuszyła pierwsza edycja projektu Czekając na cud. Akcja skierowana jest do par, które bezowocnie starają się o dziecko i chciałyby zasięgnąć porady lekarskiej oraz przejść kompleks badań sprawdzających płodność.
Dodatkowo, pięć par otrzyma dofinansowanie w postaci 5.000 zł do procedury in vitro. W ramach kwalifikacji 30 par przejdzie pełną, bezpłatną diagnostykę niepłodności.

Czytaj więcej: Niepłodność to nie wyrok

Tradycja i magia przy wspólnym stole

Środa, 20 grudzień 2017 11:09

Lubella Swięta Bozego Narodzenia mat prasPrzygotowania do wigilijnej kolacji i czas spędzany z bliskimi przy wspólnym stole sprawiają, że jest to magiczny moment w roku. Smak wigilijnych dań tworzy niepowtarzalny charakter tego wyjątkowego wieczoru i jest nieodzownym elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją wigilijne potrawy są bezmięsne, a jednym z ich głównych składników są produkty zbożowe.
Mimo, że świąteczny jadłospis kojarzony jest z obfitością i rozmaitymi potrawami, to wciąż może być nie tylko wartościowy ale też właściwie zbilansowany. Jak to zrobić? Planując świąteczne menu wystarczy wprowadzić kilka zasad, które pozwolą nam cieszyć się smakiem świątecznych dań i dobrym samopoczuciem.

Czytaj więcej: Tradycja i magia przy wspólnym stole

Jak aktywnie spędzić Święta i Nowy Rok

Środa, 20 grudzień 2017 10:51

Anna SlabonŚwięta nieodmiennie kojarzą się z choinką, prezentami i oczywiście pysznymi potrawami, na które czekamy przez cały rok. Dlatego, kiedy zabłyśnie pierwsza gwiazdka zwykle z niecierpliwością zasiadamy do stołu, by kosztować kolejnych przysmaków.
Niestety – rzadko od niego wstajemy przez następnych kilka dni. A gdyby zamiast kolejnych godzin przy makowcu i pierogach spędzić czas aktywnie? Coraz więcej osób wybiera właśnie takie rozwiązanie. Spacer, łyżwy na miejskim lodowisku czy bitwa na śnieżki to także doskonały, a przede wszystkim zdrowszy sposób na relaks i wzmacnianie rodzinnych relacji. Możemy również podarować sobie nawzajem prezenty, które zachęcą do kontynuowania rozpoczętej aktywności przez cały rok. Okres świąteczny to bowiem dobry moment na to, by zacząć wdrażać w życie noworoczne postawienia związane z większą aktywnością fizyczną i ruchem.

Czytaj więcej: Jak aktywnie spędzić Święta i Nowy Rok

Dbaj o środowisko naturalne

Czwartek, 14 grudzień 2017 11:57

KPN logo akcjiNaukowcy i ekolodzy są zgodni – natura potrzebuje naszej pomocy. Sama nie poradzi sobie z efektem działań człowieka: zanieczyszczeniem wody i powietrza, ginącymi gatunkami zwierząt czy coraz mniejszą ilością terenów zielonych. Odpowiedzialność za jej stan spoczywa na nas wszystkich, a proces edukacji proekologicznej powinien rozpoczynać się jak najwcześniej. Dlatego cieszy fakt, że w tym roku szkolnym, w X edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Kubusiowi Przyjaciele Natury” weźmie udział rekordowa liczba przedszkolaków – aż 620 tys. Dzieci dowiedzą się, jak każdy z nas – nawet najmłodszy, może dbać o środowisko naturalne, a także poznają zasady właściwego odżywiania i korzyści płynące z aktywnego wypoczynku i ruchu.
Za problemy z jakimi dziś boryka się przyroda w znacznej mierze odpowiada człowiek, który – mimo, że jest częścią natury wciąż podejmuje działania pogarszające jej stan. Każdy niezakręcony kran, niepotrzebnie zapalona żarówka czy wyrzucony papierek dają w sumie tysiące litrów wylanej wody, megawaty zmarnowanej energii oraz góry odpadów.

Czytaj więcej: Dbaj o środowisko naturalne

Syberyjskie skarby pod choinkę

Czwartek, 14 grudzień 2017 11:26

ns1ns1 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święta to magiczny czas, kiedy zastanawiamy się jak uszczęśliwić naszych bliskich. Prezentowe szaleństwo trwa, a galerie handlowe pękają w szwach. W natłoku ofert ciężko podjąć decyzję i wybrać wymarzony podarunek. Warto myśleć o tym, aby był on nie tylko piękny, ale także użyteczny. Takim wyjątkowym upominkiem z pewnością będą zestawy prezentowe marki Natura Siberica. Kosmetyki, które znajdują się w zachwycających opakowaniach - to naturalne skarby Syberii, które swoimi bezcennymi właściwościami urzekną każdego obdarowanego.

Ratunek i ukojenie dla suchej skóry

Czwartek, 14 grudzień 2017 10:53

Linovit aeSucha skóra to problem, który wynika z wielu przyczyn i dotyczy wszystkich grup wiekowych. Mogą ją wywoływać czynniki zewnętrzne, choroby i przyjmowanie leków, alergie, kwestie genetyczne, a nawet brak równowagi hormonalnej. Warto wtedy sięgnąć po specjalistyczne, intensywnie nawilżające preparaty, dostępne najczęściej tylko w aptekach, takie jak najnowszy na rynku Linovit A+E – dermatologiczny żel do mycia z witaminami A i E.
Wiatr, niska temperatura, a z drugiej strony suche, ogrzewane pomieszczenia nie wpływają dobrze na komfort naszej skóry. W czasie zimnych miesięcy płaszcz hydrolipidowy ulega osłabieniu i nie chroni jej przed utratą wilgoci, a osoby o suchej, problematycznej cerze cierpią jeszcze bardziej niż zwykle. Na szczęście właściwa pielęgnacja dermatologicznymi preparatami kosmetycznymi może znacznie złagodzić te nieprzyjemne objawy.

Czytaj więcej: Ratunek i ukojenie dla suchej skóry

O zdrowym odżywianiu wiemy coraz więcej

Wtorek, 05 grudzień 2017 12:44

5 porcjiDzięki akcjom edukacyjnym, takim jak „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, której VI edycja właśnie się zakończyła, rośnie świadomość społeczeństwa na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób wie, że należy być aktywnym fizycznie, jeść 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i spożywać dużo warzyw i owoców. Z badań przeprowadzonych na grupie polskich mam wynika, że 71% wie czym jest zbilansowana dieta. Jednak tylko 36% respondentek przyznaje, że stosuje zrównoważoną dietę na co dzień. Wiedza żywieniowa społeczeństwa w wielu przypadkach nie ma realnych odniesień do codziennej praktyki, dlatego edukacja w zakresie zasad prawidłowego żywienia jest niezwykle istotna.
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak powinna wyglądać zrównoważona dieta. Świadomość tę widać m. in. w wynikach badań. 71% badanych wie, że powinna ona zawierać produkty wskazane w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej i składać się z 5 regularnie spożywanych posiłków (56%).

Czytaj więcej: O zdrowym odżywianiu wiemy coraz więcej

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności