Zdrowy Białystok

Czwartek, 16 08 10:39

Ostatnia modyfikacja:czwartek, 16 08 2018

Pływaj z mistrzami

Środa, 08 sierpień 2018 10:12

iswim1sierpień 2018Statystyki są zatrważające - rocznie tonie niemal 500 osób. I choć liczba ta powoli maleje, wciąż prawie połowa dorosłych Polaków nie umie pływać. Powinno być więc ono nie tylko przyjemnością, ale i obowiązkiem. W najbardziej profesjonalnej szkole pływania iSwim w Białymstoku, uczą i małych, i dużych. Rozmawiam z Sebastianem Humbla, założycielem tej szkoły.
Urszula Miltko: Czym jest pływanie dla dziecka?
Sebastian Humbla: W naszej szkole stopniowo przechodzimy od etapu zabawy do treningu. Część dzieci buntuje się, gdy dochodzi do zwiększenia wysiłku fizycznego, ale trzeba wyjść z założenia, że pływanie to nie tylko frajda, lecz obowiązek - taki, jak czytanie i pisanie, a dopilnowanie go należy do rodziców. Kilkumiesięczne zajęcia w podstawówce, kiedy dzieci jeżdżą na basen w ramach zajęć w-f nie są wystarczające. Przecież urlopy spędzamy głównie nad wodą, gdzie bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Warto więc umieć pływać.

Czytaj więcej: Pływaj z mistrzami

Z nami osiągniesz swój cel

Czwartek, 26 październik 2017 13:58

mrssportyChcesz znów zmieścić się w swoją ulubioną sukienkę, mieć więcej energii, by pokonywać codzienne przeszkody, a może uśmierzyć ból pleców? Niezależnie od motywacji, w Mrs. Sporty - nowopowstałym klubie fitness dla kobiet, znajdziesz ofertę w sam raz dla siebie.
Co, oprócz zdrowia i dobrego samopoczucia, jest ważne dla kobiet? Oczywiście wygląd i samoakceptacja. Niestety zdarza się, że stając przed lustrem stwierdzamy, że tu i ówdzie przybyło nam kilka niechcianych kilogramów. Ulubione dżinsy stały się jakby za ciasne, skóra utraciła swą dawną jędrność i brakuje nam energii do działania. Co robić? Może wizyta u dietetyka? A może w klubie fitness? Jednak gdy pomyślimy o klubie sportowym przed oczami stają nam wysportowane sylwetki kobiet i mężczyzn. Gdzież nam do nich. Wstyd pokazywać się w takim miejscu.

Czytaj więcej: Z nami osiągniesz swój cel

Jak odżywiać się, będąc aktywnym

Wtorek, 03 październik 2017 11:44

W wakacje często jesteśmy aktywni i uprawiamy sport na świeżym powietrzu. Po urlopie warto kontynuować aktywny tryb życia, ponieważ ruch i wysiłek fizyczny wpływają korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także relaksują umysł.
Dzięki temu efektywniej można sprostać zadaniom w pracy czy szkole. Ważne jednak, by uprawianiu sportu towarzyszyła prawidłowa dieta, która dostarczy odpowiedniej ilości energii. Należy także zwrócić uwagę na kolejności spożywanych produktów – przed lub po treningu, właściwe nawadnianie oraz uzupełnianie utraconych wraz z potem cennych substancji mineralnych. Dietetyk radzi, na co osoby uprawiające sport powinny zwrócić szczególną uwagę, i jak komponować swój jadłospis, by w pełni zadbać o swój organizm.

Czytaj więcej: Jak odżywiać się, będąc aktywnym

Oderwij dziecko od telewizora

Środa, 01 marzec 2017 10:37

dzieci0317Brak ruchu, wady postawy, wzrok psujący się od wpatrywania w ekrany komputera i telewizora – to coraz częstsze problemy, także polskich dzieci. Jeśli więc nie chcemy, aby nasze pociechy borykały się z problemami zdrowotnymi wynikającymi ze złego trybu życia, powinniśmy szukać sposobu na to, by od najmłodszych lat zachęcić je do ruchu i aktywnego spędzania czasu.
Komputer i telewizor oferują dziecku atrakcje, które rodzicom trudno pokonać. A im jest ono starsze tym trudniejsze staje się to zadanie. Dlatego do codziennej porcji ruchu warto zachęcać i przyzwyczajać jak najwcześniej, dzięki czemu zwiększamy szanse na to, że stanie się on nawykiem, towarzyszącym dziecku także w przyszłości. Zwłaszcza, że aktywna zabawa połączona z odpowiednim sposobem odżywiania, to nie tylko istotny elementem szczęśliwego dzieciństwa, lecz także czynnik w znaczącym stopniu wpływający na prawidłowy rozwój naszej pociechy. Podkreśla ten fakt dr Aneta Górska-Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, ekspert wspierający ogólnopolską akcję edukacyjną „Kubusiowi Przyjaciele Natury.

Czytaj więcej: Oderwij dziecko od telewizora

Zdrowy skok w nowy rok

Czwartek, 23 luty 2017 15:49

jumperPoczątek stycznia kojarzy się nam z wyznaczaniem sobie nowych celów, podejmowaniem nowych wyzwań. Takim najczęstszym postanowieniem jest zmiana stylu życia na zdrowszy, poprawa kondycji fizycznej i ulepszenie sylwetki. Jak zadbać o to, aby słowa: „Nowy rok, nowa ja” nie były rzucone na wiatr, podpowiada Magdalena Styczyńska, instruktorka fitness z Parku Trampolin „Jumper” w Białymstoku.
Doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zadbać o swoje ciało jak i samopoczucie są zajęcia fitness na trampolinach. Park Trampolin „Jumper” od niespełna roku proponuje swoim klientom nowatorski sposób ćwiczeń.

Czytaj więcej: Zdrowy skok w nowy rok

Pływaj z najlepszymi

Sobota, 21 styczeń 2017 17:00

iswim1216Odciąża kręgosłup, wzmacnia mięśnie, hartuje organizm, wzmacnia układ oddechowy, relaksuje. To tylko nieliczne zalety pływania. Ponadto wielu fizjoterapeutów zaleca ten rodzaj treningu jako jedną z form rehabilitacji.
- Pływanie jest najbardziej przydatną umiejętnością jaką można przekazać dziecku - mówi Sebastian Humbla, założyciel szkółki pływackiej iSwim w Białymstoku. - Daje ono realne i emocjonalne poczucie bezpieczeństwa w wodzie, a na przyszłość zapewnia możliwość bezpiecznego uprawiania sportów wodnych. Jest to też świetny sposób na spożytkowanie nadmiaru dziecięcej energii. Dzieci kochają wodę, pływanie w ich przypadku to nie tylko trening lecz też świetna zabawa. Ta zabawa „przy okazji” stymuluje ich rozwój psychiczny i fizyczny, dobrze wpływa na układ kostny i mięśniowy oraz zapobiega anomaliom rozwojowym.

Czytaj więcej: Pływaj z najlepszymi

Na słoty i zimowe mrozy

Sobota, 21 styczeń 2017 16:57

tężniapwŁagodzą bóle mięśni, poprawiają krążenie, działają relaksująco i odprężająco. Mowa o seansach w łaźni parowej oraz tężni solankowej. Zarówno jedne jak i drugie polecamy szczególnie teraz - gdy za oknem ziąb i mróz.
Łaźnia parowa budową przypomina saunę. Różni się jednak tym, iż jej wnętrze nie jest zbudowane z drewna, tylko z materiałów odpornych na wilgoć, czyli płytek ceramicznych lub akrylu. W łaźni utrzymywana jest temperatura ok. 45-48 st. C. oraz bardzo wysoka wilgotność.
- Tej jesieni w strefie saun otworzyliśmy nową łaźnię parową z koloroterapią i aromaterapią - mówi Ewa Woszczyńska z Parku Wodnego w Hajnówce. - Kąpiele parowe pozwalają odprężyć się, złagodzić napięcie i bóle mięśni, oczyścić organizm z toksyn, poprawić krążenie, przyśpieszyć metabolizm, a także zadbać o skórę.

Czytaj więcej: Na słoty i zimowe mrozy

Z nami się uda

Poniedziałek, 25 kwiecień 2016 16:27

prettyBrakuje ci czasu i mobilizacji? Szukasz wsparcia? Chcesz zmienić nawyki żywieniowe? Mamy coś specjalnie dla Ciebie. Poznaj ofertę klubu fitness Pretty Woman. Dzięki indywidualnie przygotowanej ofercie oraz opiece psychodietetycznej „zrozumiesz” swoje ciało i określisz własne cele.
- Pretty Woman to jedyne takie miejsce w Białymstoku, stworzone z myślą o kobietach zabieganych, szukających wsparcia i pomocy w zmianie nawyków żywieniowych - mówi Janetta Sidoruk, założycielka klubu fitness Pretty Woman. - To miejsce dla kobiet, które szukają i potrzebują czegoś więcej niż proponują fitness kluby czy poradnie dietetyczne.

Czytaj więcej: Z nami się uda

Forma i figura na karnawał

Sobota, 09 styczeń 2016 20:25

park wodny122015Rok 2015 powoli przechodzi do historii. Wszyscy odczuwamy jego ciężar poprzez mnogość wydarzeń, które nas spotkały. Najlepszym środkiem na odciążenie i relaks jest woda. Zapraszamy do Parku Wodnego w Hajnówce.
Końcówka roku kojarzy nam się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia oraz karnawałem. W tym szczególnym okresie chcemy wyglądać idealnie. Dlatego też przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę na aktywny relaks w wodzie. Złagodzi on trudy dnia codziennego, zadba o odpowiednią formę, dobrą kondycję i skoryguje ewentualne niedoskonałości figury. Proponujemy udział w zajęciach aqua fitness oraz aqua zumba.
Ruch w wodzie działa zbawiennie na nasze mięśnie, korzystnie wpływa także na układ krwionośny i oddechowy oraz działa relaksująco. W zależności od ułożenia ciała, kierunku wykonywania ruchów oraz głębokości zanurzenia, możemy mówić o ćwiczeniach w warunkach odciążenia, o ćwiczeniach wspomagających lub ćwiczeniach z oporem. Każda osoba ćwicząca sama wybiera sobie dogodne warunki do ćwiczeń. Zwiększa się wówczas elastyczność mięśni i ścięgien przy równoczesnym odciążeniu stawów i kręgosłupa, poprawia koordynacja ruchowa i równowaga oraz uwalniają endorfiny (nazywane hormonami szczęścia), które poprawiają nasze samopoczucie.

Czytaj więcej: Forma i figura na karnawał

Endorfiny z wody

Środa, 14 październik 2015 21:48

park wodnylistopJesień to czas apatii, melancholii i tęsknoty za słońcem. Ćwiczenia w wodzie pozwolą przywrócić uśmiech na twarzy oraz naładują optymizmem dzięki hormonom szczęścia, wytwarzanym przez organizm podczas aktywności fizycznej.
Park Wodny w Hajnówce, poza cyklicznymi zajęciami aqua fitness oraz kursami nauki pływania, na tę jesień przygotował zupełnie nowe zajęcia. Są to: „Zdrowy kręgosłup” oraz „Aqua zumba”. Oferta przygotowywana jest tak, by zaspokoić potrzeby różnych osób.

Czytaj więcej: Endorfiny z wody

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Sport