Zdrowy Białystok

Niedziela, 21 07 10:16

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 21 07 2024

Jak pokonać bariery językowe w podróży

Poniedziałek, 08 lipiec 2024 11:10

Zdjecie1 freepikZagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze stresem spowodowanym nieznajomością języków obcych. Sprawdź, jak pokonać swoje bariery językowe, zacząć mówić w obcym języku i podróżować po świecie bez obaw!
Nowoczesne technologie
Pragniesz w nadchodzące lato zwiedzić malownicze zamki w Sintrze, wypić kawę w jednej z uroczych restauracji nad Jeziorem Como albo poszukać śladów wampirów w tajemniczej Rumunii? Podróże to niewątpliwie wspaniałe doświadczenia, które pozwalają odkrywać nowe kultury, miejsca czy smaki. Dla niektórych jednak języki obce mogą stanowić przeszkodę z powodu braku umiejętności mówienia w języku angielskim, niemieckim czy francuskim. No bo jak tu zamówić kawę lub kupić bilet do muzeum, kiedy po angielsku potrafisz powiedzieć tylko „dzień dobry”? Aby zaoszczędzić sobie stresu, warto skorzystać z nowoczesnych technologii i w krytycznej sytuacji sięgnąć po smartfon. Istnieją liczne aplikacje mobilne, które tłumaczą na bieżąco rozmowy czy teksty. Niektóre z tych aplikacji umożliwiają skanowanie znaków i tłumaczenie ich na bieżąco, co jest niesamowicie przydatne przy czytaniu menu w restauracji czy ulotek informacyjnych. Jeśli więc podczas wakacji planujesz porozumiewać się za pomocą telefonu, miej też zawsze pod ręką powerbank, aby nie zostać bez dostępu do tłumaczeń w ważnych momentach!

Czytaj więcej: Jak pokonać bariery językowe w podróży

Twój czas online – jak wykorzystać go mądrze

Piątek, 17 maj 2024 15:52

Komputer1Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w większości przypadków nie jest to czas spędzany produktywnie! Facebook lub Instagram stale otwarty w tle, piętrzące się zakładki z filmikami na YouTubie lub pokaźny stos aktywnych stron z zakupami online. Brzmi znajomo? Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twój czas online był w pełni produktywny? Sprawdź!
Ogranicz social media
Zgodnie z raportem Digital 2024 Global Overview to właśnie media społecznościowe stanowią najpopularniejszą rozrywkę online. Przeciętny użytkownik SoMe spędza na Facebooku, Instagramie czy Tik Toku niemal 3 godziny dziennie! Łącznie daje to prawie jeden cały dzień w tygodniu! Oczywiście media społecznościowe mogą być źródłem informacji i kontaktu z innymi, ale jak widać, mogą stać się powodem naszego uzależnienia.

Czytaj więcej: Twój czas online – jak wykorzystać go mądrze

Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić

Czwartek, 25 kwiecień 2024 11:46

Huel lifestyle 5Wiosna to niełatwy czas dla naszego organizmu. Po długiej zimie, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i utrudniony dostęp do świeżych warzyw i owoców, jesteśmy osłabieni i pozbawieni wielu witamin. Po czym poznać, że brakuje nam pewnych witamin i składników odżywczych? Podpowiadamy!
Witamina D3
Po jesiennych i zimowych miesiącach ze względu na mniejszą liczbę godzin słonecznych szczególnie jesteśmy narażeni na niedobory witaminy D3. Witamina ta pełni kilka ważnych funkcji. Pomaga na przykład w regulowaniu ilości wapnia i fosforanu w ciele. Jej niedobory mogą prowadzić do krzywicy u dzieci i dorosłych, osteomalacji, charakteryzującej się osłabieniem i bólami spowodowanymi brakiem wapnia w kościach. Źródłem witaminy D3 są niektóre produkty spożywcze (tłuste ryby, orzechy czy oleje roślinne), ale głównym „dostawcą” jest słońce. I choć wiosną jest go znacznie więcej, to jednak warto dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, by zachować prawidłowy poziom witaminy D3 w naszym organizmie.

Czytaj więcej: Witaminy na wiosnę - czego nam brakuje i jak je uzupełnić

Jak skutecznie nauczyć się języka obcego

Piątek, 19 kwiecień 2024 09:31

23PrepCampaign Meeting1 2145Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz? Spokojnie! Kluczem do sukcesu w nauce języka obcego jest wypracowanie dobrych nawyków. W tym artykule poznasz praktyczne sposoby, dzięki którym Twoja nauka nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na żmudne wkuwanie. Zapraszamy do lektury!
Microlearning
Chcąc uczyć się efektywnie, zacznij stosować metodę microlearningu. Każdego dnia staraj się poświęcić na naukę choćby 10 minut. W ciągu dnia masz zapewne krótkie przerwy, które możesz wykorzystać na czytanie, słuchanie, naukę nowych słówek czy rozwiązywanie ćwiczeń. Rób to w drodze do pracy, na uczelnię, pod prysznicem czy tuż przed snem. Olbrzymią zaletą tej metody jest fakt, że wykorzystuje ona nasze naturalne zdolności koncentracji. Lepiej uczyć się codziennie po kilkanaście minut niż ślęczeć nad książkami po kilka godzin. Już po 30 minutach nasze skupienie zaczyna drastycznie spadać, przez co wielogodzinne wkuwanie staje się mało produktywne.

Czytaj więcej: Jak skutecznie nauczyć się języka obcego

Nie tylko 8 marca

Wtorek, 19 marzec 2024 12:31

dzieńkobiet2024Za nami Dzień Kobiet. Święto to, tak głęboko wpisało się w nasz kalendarz, że w Polsce coraz bardziej widać tendencję, do nazywania marca miesiącem kobiet. Nie wszędzie jednak Dzień Kobiet jest obchodzony tego samego dnia – choć najczęściej pojawia się data 8 marca, to wiele narodowości świętuje w innych częściach miesiąca, a nawet roku! Gdzie tak jest? Sprawdź!
W niektórych krajach panie dopiero przymierzają się do świętowania Dnia Kobiet albo, jak na przykład w Armenii - są właśnie w trakcie hucznego celebrowania. Jak i kiedy świętuje się Dzień Kobiet w różnych częściach świata? Zapraszamy do lektury!
Wielka Brytania – Woman’s Day
W Anglii Dzień Kobiet przypada na 8 kwietnia, a świętuje się go dopiero 2 dni później, czyli 10 kwietnia. W przeciwieństwie do Polski czy innych europejskich krajów, na wyspach wręczanie upominków czy kwiatów kobietom nie jest w modzie. Angielki, podobnie jak Amerykanki, organizują wydarzenia z kobietami w roli głównej. Ponadto odbywają się różnego rodzaju wystawy i wykłady o roli kobiet we współczesnym świecie, podczas których dyskutuje się o tym, co zrobić, by poprawić sytuację kobiet.
Armenia – Կանանց տոն/ Kanants’ ton
W Armenii Dzień Kobiet świętuje się cały miesiąc! Rozpoczyna się 8 marca, a kończy dniem macierzyństwa przypadającym 7 kwietnia. Z tej okazji ulice dekorowane są balonami, a w miastach odbywają się liczne tematyczne imprezy. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tak hucznym świętowaniem Dnia Kobiet z uwagi na to, że na co dzień prawa kobiet nie są respektowane.

Czytaj więcej: Nie tylko 8 marca

Fizjoterapia przez trening EMS

Poniedziałek, 26 luty 2024 08:56

LogoPGW dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie tempo życia zdaje się nieustannie przyspieszać, technologia rozwija się niezwykle szybko. Jedną z najnowocześniejszych metod, zdobywającą popularność wśród osób pragnących szybkiego i skutecznego powrotu do formy, jest trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni (EMS).
EMS to technologia, w której za pomocą impulsów elektrycznych pobudzane są mięśnie, co powoduje skurcze i relaksacje. To nie tylko intensywna forma treningu, ale też doskonałe narzędzie do rehabilitacji. W trakcie tradycyjnych ćwiczeń, sygnały elektryczne od mózgu do mięśni są naturalnie wysyłane przez układ nerwowy. W przypadku osób poddawanych rehabilitacji szlaki komunikacyjne mogą być uszkodzone lub osłabione. Tutaj właśnie EMS wchodzi do gry.

Czytaj więcej: Fizjoterapia przez trening EMS

13. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter Polska

Środa, 20 grudzień 2023 13:43

kalendarz artystyczny 2024 wybranySiła i mądrość kobiet stanowią nieustanną inspirację dla twórców Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter Polska. Firma z dumą przedstawia jego kolejną edycję - to już 13. unikatowa kolekcja dzieł sztuki poświęcona wyjątkowości kobiet. Tym razem zadaniem artystów było sportretowanie wybitnych Polek i ich kobiecych osobowości. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia pozostaje niezmiennie znakomity grafik, Andrzej Pągowski.
Gedeon Richter to globalna firma farmaceutyczna z ponad 120. letnią tradycją. Na polskim rynku firma obecna jest od ponad 30 lat. Szczególną uwagę Gedeon Richter poświęca kobietom specjalizując się w dedykowanym im terapiach. Jednak troska o zdrowie kobiet to dużo więcej niż produkcja leków – firma wspiera kobiecość, także poprzez dedykowane kobietom wyjątkowe akcje edukacyjne i wizerunkowe.
13 lat temu, rocznica 110-lecia działalności firmy, stała się inspiracją dla niezwykłej inicjatywy – powstania Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter Polska. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia został znakomity grafik Andrzej Pągowski, który wraz z zaproszonymi ilustratorami, absolwentami uczelni artystycznych, stworzył niezwykły zbiór dzieł. Zadaniem twórców było wykonanie 12. plakatów, które stały się ilustracją do poszczególnych miesięcy. Od tamtej pory Kalendarz Artystyczny co roku powraca i zachwyca w nowej odsłonie. Także i teraz pod kierownictwem Andrzeja Pągowskiego powstał unikatowy zbiór dzieł sztuki. Pora na nową, niezwykłą kartę z kalendarza.

Czytaj więcej: 13. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter Polska

Intymna relacja – ze sobą

Środa, 20 grudzień 2023 08:50

Masturbacja kobiet wychodzi ze strefy tabu. Coraz głośniej mówi się o jej terapeutycznym wpływie, np. na kondycję mięśni dna miednicy. Jednak nadal, jak wynika z najnowszego raportu „Seksualna mapa Polki”, przeprowadzonego na zlecenie Gedeon Richter Polska – dla wielu Polek samo-miłość bywa tematem tabu. Jak to zmienić?
Firma Gedeon Richter Polska zapytała kobiety o ich życie erotyczne i stosunek do swojego ciała. Raport „Seksualna mapa Polki” pokazuje, że wiele się zmienia w polskiej obyczajowości, choć nadal dla wielu kobiet udany seks przegrywa ze zmęczeniem i wstydem. W raporcie sprawdzono też, czy masturbacja bywa dobrą alternatywą (lub wsparciem) dla seksu partnerskiego. Aktualnie masturbacja jest przez specjalistów (ginekologów, fizjoterapeutów czy edukatorów) uważana za ważny składnik naszego zdrowia – fizycznego i psychicznego. Jak Polki mogą więc wziąć sprawy we własne ręce?
Skok obyczajowy?
- Wyniki raportu dotyczące masturbacji Polek pokazują, że samodzielnie sprawia sobie przyjemność większość badanych, bo aż 58%. Czy możemy zatem mówić o zmianie obyczajowości? Zależy, do jakiego przedziału czasu sięgniemy. Z czym go porównamy. Jeśli ze zwyczajami naszych mam i babć – możemy mówić o skoku obyczajowym – na plus. Kiedyś przyjemność z seksu stanowiła tak wstydliwy temat, że nikt nie dopuszczał myśli, że zdrowa, moralna kobieta może przeżywać orgazmy z partnerem, a co dopiero podczas masturbacji – komentuje Kamila Raczyńska, edukatorka seksualna i menstruacyjna, trener kompetencji miękkich, prowadząca na Instagramie profil „Dobre Ciało”.

Czytaj więcej: Intymna relacja – ze sobą

Moc świątecznych życzeń od marki Tygryski

Poniedziałek, 18 grudzień 2023 10:59

tygr202312Marka Tygryski uwielbia zaskakiwać swoich Klientów i robi to również teraz! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, stworzyła nową piosenkę pt. „Nadeszły Święta”. Ten radosny, energetyczny i łatwo wpadający w ucho utwór, umili młodszym i starszym nie tylko oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, ale także wspólne chrupanie ulubionych Tygrysków!
Święta Bożego Narodzenia to prawdziwie magiczny czas. Na co dzień zajęci mnóstwem obowiązków możemy wreszcie spędzić niezapomniane chwile z tymi, którzy są dla nas najważniejsi – wspólnie ubierać choinkę, piec pierniczki, oczekiwać na pierwszą gwiazdkę i przygotowywać się na wizytę Mikołaja z workiem prezentów.

Czytaj więcej: Moc świątecznych życzeń od marki Tygryski

Zestawy prezentowe do pielęgnacji włosów

Poniedziałek, 18 grudzień 2023 10:56

zestaw jantar medica do wlosow zniszczonych szampon 330 ml serum 30ml mgielka 200mlJak co roku Instytut Dermokosmetyków Ideepharm przygotował wyjątkowe zestawy kosmetyków, które doskonale sprawdzą się jako gwiazdkowy upominek. W tym roku są to propozycje z portfolio marek: Jantar Medica, Radical med oraz BIO natural. To specjalistyczne produkty do pielęgnacji, które dbają o kondycję włosów i stan skóry głowy, zapewniając kompleksową terapię o szerokim spektrum działania.
Pielęgnacja włosów, aby była skuteczna i szybko przynosiła efekty, powinna być kompleksowa. Dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie kosmetyków z tej samej linii czy gamy, które uzupełniają swoje działanie poprzez synergię składników aktywnych i odpowiednią kolejność stosowania. W ofercie Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm dostępne są trzy takie zestawy – doskonałe na prezent dla bliskiej osoby… lub samej siebie!
Jantar Medica to linia kosmetyków o formułach opartych na unikalnych właściwościach bursztynu, które zapewniają kompleksową pielęgnację włosów wymagających intensywnej regeneracji i silnej odbudowy. W skład zestawu prezentowego wchodzą trzy produkty: szampon, mgiełka i serum. Szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych idealnie sprawdzi się w przypadku włosów osłabionych i wymagających regeneracji. Dzięki zawartości bursztynu, biotyny, argininy, niacynamidu i keratyny pielęgnuje, wzmacnia i odżywia.

Czytaj więcej: Zestawy prezentowe do pielęgnacji włosów

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności