Zdrowy Białystok

Środa, 24 04 20:28

Ostatnia modyfikacja:środa, 24 04 2024

Higiena wzroku w czasie pandemii

expert2012W obecnych czasach coraz więcej osób pracuje w domu. Tzw. home office spowodował, iż większość czasu spędzamy właśnie przed monitorem. Nie jest to niestety korzystne dla naszego wzroku.
W związku z pracą jak i nauką zdalną coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem bądź laptopem. Szczególnie dotkliwe jest to z punktu widzenia rodziców, którzy oprócz wykonywania obowiązków zawodowych muszą jeszcze kontrolować lekcje swoich dzieci. Przez ograniczenia w przemieszczaniu się wolny czas także spędzamy w domu, a wtedy jakże często znów sięgamy po telefon, gramy w gry komputerowe czy relaksujemy się przy ciekawym filmie.
Pomoc dla przemęczonych oczu
W obecnej sytuacji bardzo cierpią nasze oczy. Wielogodzinne wpatrywanie się w monitor skutkuje ich silnym zmęczeniem, suchością i pieczeniem. Coraz częściej wśród młodych osób występują zaburzenia akomodacji – czytanie małych rzeczy zaczyna być problematyczne, a nie powinno występować w tak wczesnych latach życia. Skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji są okulary ochronne posiadające specjalną powłokę neutralizującą niebieskie światło. Powoduje ona zmniejszenie uczucia zmęczenia oczu, zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej (AMD) oraz poprawia kontrast widzenia i eliminuje odblaski. Taką powłokę można zastosować zarówno w okularach „zerówkach” jak i w korekcyjnych. Biorąc pod uwagę to, że dzieci mają obecnie naukę zdalną, warto zastanowić się nad takim zabezpieczeniem również dla nich.
Inteligentne okulary
Dla dorosłych polecamy ciekawe rozwiązania: soczewki biurowe oraz relaksacyjne. Pierwszy wariant jest dedykowany osobom 40+, pracującym przy komputerze. Pozwala na swobodne czytanie z dokumentów jak i z ekranu monitora. Moc szkieł jest dopasowana tak, by dolną częścią okularów czytać z bliższych odległości, a górną wygodnie korzystać z komputera, który jest nieco oddalony. Ta opcja jest szczególnie pomocna, kiedy jedna para okularów do czytania już nie wystarcza, a chcemy zapewnić sobie wygodę podczas pracy biurowej.
Soczewki okularowe relaksacyjne są przeznaczone dla osób młodych, korzystających długotrwale z tabletów lub smartfonów. W takich okularach dolna część szkła stanowi obszar z niewielkim dodatkiem mocy, który wspomaga akomodację. Dzięki temu nasze oczy nie będą tak zmęczone, a komfort pracy znacznie się poprawi.
Bezpieczne zakupy
W naszym salonie nadal można robić bezpieczne zakupy. Wykonujemy też badania wzroku, na które należy się wcześniej umówić (telefonicznie lub osobiście). Dzięki temu możemy przygotować gabinet i zdezynfekować odpowiednio urządzenia. Maseczki są obowiązkowe na każdym etapie – podczas badania, mierzenia oprawek i zakupów. Po wejściu używamy płynu dezynfekcyjnego.
Jeśli ktoś źle się czuje lub czeka na wynik testu - prosimy, by wizytę u nas odłożył na później. Ta niecodzienna sytuacja zmusza nas do pewnych ograniczeń, natomiast jedyne, co możemy zrobić, to stosować się do zaleceń. Szanujmy zdrowie swoje oraz innych.
Zespół Salonu Expert Optyk w Białymstoku


W Salonie Expert Optyk noszenie maseczek jest obowiązkowe – dotyczy to zarówno klientów jak i personelu – co widać na fotografii.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Higiena wzroku w czasie pandemii