Zdrowy Białystok

Środa, 16 06 16:52

Ostatnia modyfikacja:środa, 16 06 2021

Sanatorium Uzdrowiskowe w Augustowie - twoje miejsce na zdrowie

sanatorium0621Czyste powietrze, sąsiedztwo lasów sosnowych, bliskość jezior. Korzystny mikroklimat bogaty w olejki eteryczne i fitocydy oraz wysokiej jakości złoża borowiny. To wprost idealne warunki do leczenia, regeneracji sił oraz poprawy zdrowia. Zapraszamy do Sanatorium Uzdrowiskowego w Augustowie.
Choroba Raynauda
Sanatorium Uzdrowiskowe w Augustowie specjalizuje się w leczeniu chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych oraz osteoporozy. Jako jedyny obiekt w Polsce prowadzi, w porozumieniu ze specjalistami z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Program diagnostyki i rehabilitacji choroby Raynauda. Obok diagnostyki mikrokrążenia realizowane jest też postępowanie terapeutyczne obejmujące trzytygodniowy cykl zabiegów rehabilitacyjnych. To jedyny w skali europejskiej, nowatorski projekt niefarmakologicznego leczenia objawu Raynauda.
Nowoczesna terapia
Profesjonalna kadra specjalistów znajdującego się w Sanatorium Centrum Rehabilitacji dobiera zabiegi indywidualnie skierowane do potrzeb każdego kuracjusza, np. krioterapię, hydroterapię, masaż, balneologię, fizykoterapię czy kinezyterapię.
Najnowocześniejszym narzędziem do terapii przeciwbólowej dostępnym w Centrum Rehabilitacji jest laser wysokoenergetyczny typu MLS. Umożliwia on szybkie i nieinwazyjne leczenie bólu, stanów zapalnych oraz zwyrodnień pojawiających się w różnych częściach ciałach. Kolejnym urządzeniem, o którym warto wspomnieć, jest Magnetostym, wykorzystywany do najskuteczniejszego, bezkontaktowego i bezbolesnego leczenia nietrzymania moczu. Główne wskazania do terapii to problemy z mięśniami dna miednicy oraz problemy pooperacyjne i poporodowe u kobiet.
Bogata oferta
Choć głównym profilem działalności Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów są pobyty lecznicze (Zdrowy Kręgosłup, Intensywna Rehabilitacja, Rwa Kulszowa, Choroba Raynauda), to placówka posiada też w ofercie pobyty wypoczynkowe typu Eko Wakacje, Spa – Weekend Beauty oraz okazjonalne.
W Sanatorium Uzdrowiskowym w Augustowie można skorzystać też z wielu zabiegów, które w znacznym stopniu poprawią samopoczucie. Doświadczenie personelu oraz bogaty wachlarz usług przekładają się na zadowolenie kuracjuszy oraz gości. Potwierdza to fakt, że w 2011 r. Sanatorium zajęło pierwsze miejsce wśród ośrodków rehabilitacyjnych narządu ruchu.
Atrakcje dla kuracjuszy
Poza tym goście augustowskiego Sanatorium mogą korzystać z przeszklonego basenu - z widokiem na park zdrojowy, biczy wodnych, saun infrared oraz parowej oraz całej strefy Spa. Dla aktywnych udostępniono salę fitness ze sprzętem do ćwiczeń oraz rowery i kijki Nordic walking. Cafe&Bar nad Jeziorem zaprasza z kolei na ekologiczne zioła i herbaty oraz pyszne regionalne potrawy.
MB, Fot. Sanatorium Uzdrowiskowe w Augustowie

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Sanatorium Uzdrowiskowe w Augustowie - twoje miejsce na zdrowie