Zdrowy Białystok

Niedziela, 29 05 06:47

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 29 05 2022

Zestaw ortodontyczny od Curaprox

packshots hydrosonic pro front 2Prawidłowe czyszczenie aparatu ortodontycznego, a przy tym pielęgnacja jamy ustnej sprawia pacjentom sporo problemów, zwłaszcza na początku leczenia. Jednak decydując się na jego założenie musimy wiedzieć, że szczotkowanie zębów w tej sytuacji jest niezwykle istotne. Nie możemy dopuścić do tego, aby w zakamarkach, które tworzy metalowa konstrukcja aparatu odkładały się resztki pożywienia, ponieważ mogą one stanowić przyczynę pojawiania się przebarwień, próchnicy i wydzielania się nieprzyjemnego zapachu. Firma Curaprox doskonale wie, jak temu zaradzić. Linia specjalistycznych akcesoriów, opracowanych z myślą o szczególnej pielęgnacji podczas leczenia ortodontycznego, umożliwi zadbanie o zdrowie jamy ustnej, każdy element aparatu, a także o przestrzenie międzyzębowe! Stwórz swój niezbędnik ortodontyczny, który będzie sposobem na piękny uśmiech.
Na aparacie ortodontycznym, tak jak na zębach osadzają się zarówno bakterie, jak i resztki pokarmowe. Niestety czyszczenie zębów, na których znajduje się aparat jest dość utrudnione. W tym przypadku doskonale poradzi sobie szczoteczka soniczna Curaprox Hydrosonic Pro. Dzięki niej uzyskasz uczucie profesjonalnej czystości, nawet w trudnych obszarach wokół aparatu. Posiada aż siedem różnych poziomów czyszczenia oraz trzy innowacyjne końcówki szczoteczek: mocne, delikatne i pojedyncze z ultra cienkimi włóknami CUREN®. Szczoteczka hydrosoniczna w skuteczny sposób usuwa płytkę nazębną i jednocześnie daje kojący masaż obolałym dziąsłom.
Curaprox ma także propozycję dla miłośników tradycyjnych rozwiązań. Szczoteczka manualna Curaprox CS 5460 Ortho ultra soft dzięki włóknom tworzącym wgłębienie, z łatwością dopasowuje się do nierówności aparatu, docierając do najtrudniejszych miejsc. Delikatne włókna CUREN®, w skuteczny sposób oczyszczają elementy aparatu oraz linię dziąseł. Z kolei ośmiokątna rączka umożliwia trzymanie szczoteczki pod odpowiednim kątem 45 stopni. Wykorzystaj również szczoteczkę jednopęczkową CS 1006 lub CS 708 do implantów i poczuj czystość tam, gdzie nie możesz sięgnąć. Pierwszy model został stworzony z myślą o aparatach klasycznych, z kolei druga propozycja sprawdzi się w przypadku aparatów lingwalnych lub retainerów – posiada zgięcie w uchwycie i czyści pod właściwym kątem.
Niezwykle ważnym produktem służącym do higieny jamy ustnej u osób noszących aparat ortodontyczny są szczoteczki międzyzębowe. Ich podstawową funkcją jest usuwanie resztek pokarmów i złogów bakterii z trudno dostępnych miejsc, nie tylko między zębami, ale również z drutów aparatu. W asortymencie szwajcarskich produktów CPS marki Curaprox, znajdziemy akcesoria do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, które są odpowiednie dla każdego. Szczoteczki z linii CPS prime są dostępne w 5 różnych rozmiarach i doskonale sprawdzą się w przypadku ciasnych przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczki CPS perio 405 – będą dobrym wyborem do czyszczenia retainerów i drutów aparatu od wewnętrznej strony. Z kolei CPS perio 408 – do obszarów pod drutami aparatu od zewnętrznej strony. Poproś ortodontę o profesjonalną poradę, w celu dopasowania rozmiaru szczoteczek do własnych potrzeb.
product idb cps ortho pocket set green open 02 1Teraz zestaw szczoteczek CPS możesz mieć zawsze przy sobie! Wśród produktów marki Curaprox znajdziemy stylowy, praktyczny Pocket Set, czyli pojemnik do przechowywania, wraz z uchwytem oraz pięcioma szczoteczkami do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych wpinanych jednym kliknięciem. Sprawdzi się w domu, jak i w podróży, ponieważ zmieści się nawet do kieszeni.
Niezastąpionym pomocnikiem w trakcie leczenia ortodontycznego jest wosk ortodontyczny. Po nałożeniu go na ostre elementy stałego aparatu ortodontycznego, chroni błonę śluzową jamy ustnej przed podrażnieniami. Curaprox Ortho Wax jest przezroczysty i bezsmakowy. Przynosi ulgę w sytuacji, gdy aparat jest niewygodny. Wystarczy podgrzać w dłoni niewielką ilość wosku i przykleić go do części aparatu, które powodują dyskomfort w ustach.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Zestaw ortodontyczny od Curaprox