Zdrowy Białystok

Niedziela, 21 07 08:56

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 21 07 2024

Zaopatrzenie ortopedyczne dla dzieci

202211 1Skakanie, bieganie, jazda na rowerze, na hulajnodze, wspinanie się na drzewa, gra w piłkę. Oj wymieniać można długo. Kto ma małe dziecko, dobrze wie o czym mowa. Podczas takich aktywności nasze szkraby narażone są jednak na różnego rodzaju urazy oraz kontuzje.
Dzieci to wymagająca grupa pacjentów. Aby sprostać ich potrzebom i oczekiwaniom należy wyselekcjonować najbardziej odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne. Na polskim rynku jest kilka firm produkujących ortezy pediatryczne. Pracownicy sklepu medycznego Medactive w Białymstoku wybrali najlepsze z nich i już dawno wprowadzili je do swojej oferty.
Wymagający klient
- Dla naszych najmłodszych klientów nie wystarczy, by sprzęt był profesjonalny. Aby stawić czoła upodobaniom kolorystycznym czy gustom małych pacjentów czasami trzeba wręcz stanąć na głowie. Ważne jest przecież - o ile nie najważniejsze - by mimo choroby czy urazu, ortezy nie tylko pomagały w leczeniu i codziennym funkcjonowaniu, ale przede wszystkim fajnie wyglądały. Tak, to jest w przypadku dziecka sprawa kluczowa – żartuje Joanna Zamożniewicz, właścicielka sklepu medycznego z artykułami ortopedycznymi Medactive w Białymstoku.
Wygoda przede wszystkim
Dobór odpowiedniego zaopatrzenia dla dziecka, pod względem biomechanicznym, opiera się na takich samych zasadach jak dla osoby dorosłej. Jednak pod kątem projektowym i konstrukcyjnym trzeba skupić się na troszkę innych aspektach.
- W związku z tym, że mali pacjenci są zazwyczaj bardzo ruchliwi i nawet w czasie kontuzji potrafią fikać i skakać, trzeba zastosować - w zależności od urazu - najlepszy z możliwych stopień unieruchomienia. Ale, ale... musi on być dobrany w taki sposób, by nie zaburzał, ani nie ograniczał funkcjonowania dziecka, a pozwalał mu na swobodę ruchu podczas codziennych czynności. Proste? Oj niekoniecznie – dodaje z uśmiechem Paulina Czerklańska, inż. inżynierii biomedycznej ze sklepu Medactive.
202211 2Oferta dla najmłodszych
Asortyment pediatryczny sklepu Medactive jest bogaty. Obejmuje zarówno produkty zapobiegawcze, ochronne, unieruchamiające i korekcyjne. Dostępny jest szeroki wybór temblaków, stabilizatorów stawu skokowego, nadgarstka, kolana, kołnierzy czy ortez barku (m. in. kamizelki barkowo-obojczykowe). Sprzęt ten ma zapewniać dziecku ulgę w bólu, szybszą rekonwalescencję oraz chronić podczas uprawianiu sportu.
- Ze względu na różnorodną budowę ciała dzieci, staramy się mieć zawsze kilka modeli danego zaopatrzenia z różnych firmy, tak aby móc przymierzyć i wybrać najbardziej pasujące rozwiązanie – mówi Paulina Czerkańska.
- Ostatnio usłyszałyśmy miłą opinie, że jako jedyny sklep z zaopatrzeniem medycznym w Białymstoku, mamy dostępne produkty dla najmłodszych „od ręki” i umiemy tak zająć się małym pacjentem, że dobór ortezy nie jest dla niego stresujący. Jest to dla nas bardzo budujące – mówi Joanna Zamożniewicz, właścicielka Medactive.
Zdrowy rozwój dziecka
Warto przypomnieć, że w sklepie Medactive można wykonać też badanie stóp dzieci i młodzieży, połączone z doborem odpowiednich wkładek ortopedycznych. Ponadto asortyment sklepu obejmuje także produkty do stymulacji prawidłowego rozwoju dziecka, takie jak: piłki, półkule czy maty sensoryczne. Są one przeznaczone do do ćwiczeń równowagi, korekcji wad postawy oraz masażu stóp w warunkach domowych. Poza tym dobrze sprawdzają się podczas zabaw, dzięki czemu można łączyć przyjemne z pożytecznym – zabawę, jak i stymulację prawidłowego rozwoju swojej pociechy.
MB, Fot. Medactive

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Zaopatrzenie ortopedyczne dla dzieci