Zdrowy Białystok

Środa, 07 06 20:21

Ostatnia modyfikacja:środa, 7 06 2023

Pracownia BioSkaner zaprasza do nowych poradni

poradnia202202

logoBioSkaner

Odpowiadając na potrzeby pacjentów Pracownia BioSkaner, prowadzona przez Laboratorium Obrazowania Molekularnego i Rozwoju Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, otworzyła dwie nowe poradnie - onkologiczną oraz medycyny nuklearnej.

Białostocka Pracownia BioSkaner dysponuje najnowocześniejszym w Polsce aparatem diagnostycznym Biograph™ mMR, firmy Siemens, którym wykonuje się wysokospecjalistyczne badania PET/MR, czyli dwa w jednym. Oprócz klasycznego badania PET, pacjent otrzymuje wysokiej jakości badanie rezonansu magnetycznego. Wykonane jednoczasowo pozwalają na wykrycie zmian, które nie byłyby widoczne przy wykorzystaniu jednej techniki.
Kompleksowa diagnostyka onkologiczna
PET/MR wykorzystywany jest w wielu schorzeniach, ale przede wszystkim w diagnozowaniu chorób nowotworowych, dlatego też w Pracowni BioSkaner otwarte zostały dwie nowe poradnie - onkologiczna i medycyny nuklearnej.
- Zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę o poradnie. Często pacjenci chcą skonsultować otrzymane wyniki badań, chcą uzyskać informacje jakie kolejne kroki należałoby poczynić i jakie diagnostyczne narzędzia mają do dyspozycji. Tu wkraczają nasi medycy nuklearni, którzy pomagają i podpowiadają najlepszą ścieżkę diagnostyczną. Nasi pacjenci wracają do nas wielokrotnie, konsultując kolejne otrzymane wyniki tak, aby mieć pewność, że proces terapeutyczny przebiega prawidłowo – mówi Daniel Górski, dyrektor zarządzający LOMiRT UMB.

W czasie pandemii dostęp do lekarzy specjalistów jest utrudniony, a wczesna diagnostyka chorób, w szczególności nowotworowych, oraz dobre postępowanie terapeutyczne są bardzo ważne, aby móc skutecznie stawić im czoło. Dlatego też Pracownia BioSkaner nieustannie rozwija się i zmienia dla swoich pacjentów. Nowe poradnie to początek zmian i nowości, jakie zostały zaplanowane na ten rok.
Leczenie z użyciem radiofarmaceutyków
BioSkaner, od początku działalności, specjalizuje się w diagnostyce z użyciem izotopów. Jednakże przyszłością medycyny jest leczenie z wykorzystaniem radiofarmaceutyków. Są to terapie celowane, które często powodują mniej powikłań i szkodliwych efektów ubocznych dla pacjentów.
Celem Pracowni jest rozwój w tym obszarze, dlatego też do oferty placówki, od lutego br., został wprowadzony zabieg leczniczy – radiosynowektomia. Zabieg wykonywany jest w ramach Poradni Medycyny Nuklearnej, a pracujący tam lekarze mają do dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia diagnostyczne. Umożliwia to im postawienie bardzo dokładnej diagnozy, a następnie skuteczne leczenie pacjenta. Więcej informacji na temat tego zabiegu dostępnych jest na stronie www.rs.bioskaner.eu
Doświadczona kadra
By móc oferować pacjentom diagnostykę na najwyższym poziomie Pracownia BioSkaner zaprosiła do współpracy najlepszych lekarzy specjalistów w swoich dziedzinach. Praktykują oni na co dzień w wysokospecjalistycznych szpitalach klinicznych, gdzie zajmują się najtrudniejszymi przypadkami chorobowymi. To m.in. dr n. med. Małgorzata Mojsak, specjalista medycyny nuklearnej, która od wielu lat opiekuje się pacjentami z chorobami tarczycy oraz specjalizuje w diagnostyce obrazowej - w tym wysokospecjalistycznych badaniach PET/MR. Oprócz pani doktor w BioSkaner przyjmują: dr n. med. Piotr Szumowski, specjalista medycyny nuklearnej; dr n. med. Łukasz Żukowski, specjalista internista; doktor Mariola Kucharewicz, onkolog kliniczny z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu chorych z użyciem chemioterapii, immunoterapii i hormonoterapii oraz Michał Kwiatkowski, doświadczony ortopeda, który zajmuje się kompleksową opieką pacjentów przed i w trakcie radiosynowektomii.
Komfort i bezpieczeństwo pacjenta
Bioskaner, jako pracownia izotopowa, zachowuje wszelkie zasady bezpieczeństwa. Pacjenci umawiani są na konkretne godziny, dzięki czemu kontakt z innymi chorymi jest ograniczony. Wizyty w poradniach odbywają się stacjonarnie lub w formie telefonicznych konsultacji – w zależności od potrzeb i możliwości pacjentów. Poradnie zlokalizowane są w siedzibie Pracowni BioSkaner, która znajduje się na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Żurawiej 71a w Białymstoku. Gabinety, korytarze i toalety są przestronne, w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pacjenci zmotoryzowani mają do dyspozycji duży parking przed budynkiem.
Więcej informacji na temat działalności nowych poradni znajduje się na internetowej stronie Poradni BioSkaner - www.bioskaner.eu

Oprac. MB, Fot. BioSkaner

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Pracownia BioSkaner zaprasza do nowych poradni