Zdrowy Białystok

Niedziela, 21 07 08:44

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 21 07 2024

Strefa zdrowia w Medactive

medactive202108Świat, w którym żyjemy, nieustannie się zmienia. Niektóre zmiany poprawiają nasze samopoczucie i dobrostan, niektóre - te niekorzystne - warto eliminować. Nasze zdrowie to nie stan, ale dynamiczny proces, na który możemy świadomie wpływać.
Zasługujesz na więcej
Specjalnie dla naszych klientów, w sklepie stacjonarnym Medactive, stworzyłyśmy strefę zdrowia, która pozwoli nam wspólnie zadbać o zdrowie oraz dobre samopoczucie. Naszym celem jest poprawa komfortu codziennego życia poprzez fizjoterapię, trening, regenerację i profilaktykę oraz zaopatrzenie w produkty rehabilitacyjne i ortopedyczne. Strefa zdrowia to miejsce zaprojektowane z myślą o zapewnieniu naszym pacjentom szybszego powrotu do zdrowia lub jego podtrzymaniu. Zarażamy pasją do sportu, ruchu i pracy ze swoim ciałem. Przekazujemy też wiedzę opartą na własnym doświadczeniu i przekonujemy pacjentów, aby dbali o swoje zdrowie fizyczne jak najlepiej.
Zdrowe stopy dziecka
To pierwszy temat naszego kącika zdrowia. Chcemy zwiększyć świadomość rodziców na temat zdrowia stóp dziecka, rozwijać praktyczne umiejętności, profilaktykę i leczenie wad stóp ruchem oraz zwrócić uwagę na powiększający się problem płaskostopia u dzieci i młodzieży.
Strefa zdrowia stóp dziecka to miejsce, w którym można sprawdzić stopy swojej pociechy i uzyskać informacje o ich prawidłowym funkcjonowaniu, profilaktyce, ćwiczeniach, wkładkach ortopedycznych oraz produktach, które mogą wspomóc ich prawidłowy rozwój.
Bez względu na to, jak aktywnie dziecko spędza czas, jego stopy codziennie wykonują od kilku do kilkunastu tysięcy kroków. Ta liczba wystarczy, aby odczuć negatywny wpływ wyboru niewłaściwych butów lub skutków już istniejących wad postawy. Dla prawidłowego rozwoju małych stópek bardzo ważne jest zróżnicowane podłoże, po którym chodzi, dzięki któremu poznaje świat oraz dostarcza bodźców, które wspomagają rozwój.
med202108Maty sensoryczne
Ortopedyczne maty sensoryczne pomagają, w warunkach domowych, dostarczyć małym stópkom różnorodnych bodźców. Mogą też być stosowane w przedszkolach, szkołach czy na zajęciach rehabilitacyjnych. Czym właściwie są? Otóż jest to system różnokolorowych „puzzli”, dzięki którym można tworzyć różne ścieżki, szlaki, a nawet labirynt oraz zagrać w wiele gier przygodowych i zręcznościowych. Maty są stworzone z szablonów 3D o różniej twardości. Imitują naturalne elementy, takie jak: kamienie, szyszki, muszle czy źdźbła trawy, jak również morskie i leśne zwierzątka oraz wiele, wiele innych. Dzięki matom można stworzyć własny kawałek natury w zaciszu własnego domu. Maty są zaprojektowane tak, aby były łatwe w montażu, demontażu oraz szybkiej zmianie kompozycji.
Zalety mat sensorycznych
Stosowanie mat do ćwiczeń i rehabilitacji wzmacnia stawy skokowe, kolana i mięśnie wewnętrzne stóp, które wspomagają utrzymanie prawidłowej postawy, dbając jednocześnie o kręgosłup. Poprzez zabawę pomagają dziecku rozwijać wyobraźnię i zdolności motoryczne. Musimy wiedzieć jak bardzo ważne jest dla dziecka poznanie świata poprzez różne wrażenia dotykowe różniące się twardością, strukturą i kształtem powierzchni. Dotyczy to nie tylko rąk, ale również stóp. Te maty idealnie się do tego nadają. To także świetny sposób na przeniesienie bodźców zewnętrznych do każdego domu, przedszkola czy szkoły oraz kolejny ciekawy sposób na zabawne prowadzenie zajęć dla dzieci, od dużej do małej motoryki.
Zadbaj z nami o zdrowie
„Stopy niosą nas przez całe życie...” - zadbajmy o nie już od najmłodszych lat dzięki uwielbianym przez dzieci oraz polecanym przez rehabilitantów matom. Zapraszamy do naszej strefy zdrowia i zapoznania się z nowościami naszego sklepu. Można też obserwować nasz profil na facebooku - Medactive Sklep medyczny ortopedyczno-rehabilitacyjny, gdzie umieszczane są informacje o aktualnych akcjach. Zapraszamy!
Joanna Zamożniewicz, Anna Wąż, sklep ortopedyczno-rehabilitacyjny Medactive w Białymstoku

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Strefa zdrowia w Medactive