Zdrowy Białystok

Środa, 16 06 15:38

Ostatnia modyfikacja:środa, 16 06 2021

Kompresja sportowa

medactive2105W zdrowo pracujących nogach krew żylna wędruje od dołu ku górze, czyli od stóp do serca. Kiedy zawodzą mechanizmy kontrolujące przepływ, krew opada i zalega w żyłach. Mówimy wtedy o zastoju żylnym, który może doprowadzić do przewlekłej niewydolności żylnej, limfatycznej, żylaków lub innych poważnych problemów.
Jedną z metod zapobiegania żylakom, jest kompresjoterapia, czyli leczenie uciskiem. Terapia o stopniowanym ucisku powoduje lepsze krążenie krwi, poprawia jej prędkość przepływu, zapobiega zastojom żylnym oraz poprawia wydolność zastawek żylnych odpowiedzialnych za powrót krwi z nóg do serca. Dodatkowo stosowanie kompresjoterapii przynosi ulgę zmęczonym nogom, zmniejsza dokuczliwe uczucie ciężkości oraz obrzęki nóg.
Aktywność fizyczna i kompresjoterapia
Aktywność fizyczna wspomaga pracę organizmu oraz ma istotny wpływ na kondycję i zdrowie. Wpływa też znacząco na pracę samego układu żylnego. Mięśnie łydki podczas skurczów wywierają nacisk na żyły i tym samym wspierają ich pracę. Ciśnienie zmniejsza średnicę żył, powodując zwiększony przepływ krwi. Dzięki temu do mięśni dostarczanych jest więcej składników odżywczych oraz tlenu. a - co za tym idzie - zwiększona zawartość tlenu zwiększa wydolność tkanek i polepsza ich zdolność do regeneracji. Ucisk zewnętrzny, który dają produkty kompresyjne polepsza znacząco ten efekt, wspierając nogi podczas uprawiania sportu.
Zalety noszenia skarpet uciskowych podczas ćwiczeń
- Stopniowany ucisk podnosi efektywność aktywności. Kompresja wspomaga pracę układu krwionośnego, doskonale podtrzymuje i stabilizuje mięśnie, pobudzając je do podejmowanego wysiłku. Poprzez ucisk zewnętrzny wzrasta podparcie mięśni i tym samym następuje wzrost ich siły i wydolności, co pozwala na osiąganie lepszych wyników, pokonywanie dłuższych dystansów i zmniejszenie odczuwanego zmęczenia.
- Nosząc wyroby kompresyjne zmniejsza się ryzyko powstania kontuzji, a termoregulacja sprawia, że temperatura kończyn jest utrzymana na prawidłowym poziomie.
- Podkolanówki uciskowe uznawane są przez sportowców, jako jedne z najskuteczniejszych sposobów na przyspieszenie procesu regeneracji po wysiłku fizycznym. Obniżają poziom stężenia kwasu mlekowego, dzięki czemu następnego dnia po aktywności, ból mięśni oceniany jest, jako mniejszy. Kompresja zmniejsza też obrzęki nóg i łagodzi stany zapalne.
- Sportowe podkolanówki uciskowe najlepsze są do biegania i chodzenia po różnym podłożu i w różnych warunkach. Sprawdzają się doskonale w czasie sportów drużynowych, fitnessu, koszykówki, siatkówki, squasha, tenisa i wielu innych.
- Sportowe wyroby uciskowe są idealnie dopasowane do kształtu stopy i łydki, dzięki czemu nie przesuwają się podczas uprawiania sportu. Bardzo płaski szew dodatkowo zwiększa wygodę, zapewniając ochronę przed uciskami. System odprowadzania wilgoci pomaga utrzymać stopy suche. Amortyzująca wyściółka podeszwy i pięty chroni stopy przed urazami i tworzeniem się odcisków. Miękki materiał z oddychającą dzianiną zapewnia wysoki komfort podczas uprawiania sportu.
Produkty uciskowe Jobst Sport
Seria produktów Jobst Sport została zaprojektowana w oparciu o wiedzę medyczną, by łączyć w sobie działanie kompresyjne z technologią najwyższego komfortu noszenia. W ten sposób sportowe wyroby uciskowe zapewniają układowi żylnemu niezbędne wsparcie podczas ćwiczeń fizycznych.
Podkolanówki uciskowe Jobst Sport to wiosenna nowość w asortymencie naszego sklepu Medactive. Zapraszamy po nie wszystkich, którym zależy na poprawie kondycji nóg podczas aktywności fizycznej.
Joanna Zamożniewicz, Anna Wąż, sklep Medactive w Białymstoku
Fot. Medactive

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Kompresja sportowa