Zdrowy Białystok

Niedziela, 21 07 08:30

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 21 07 2024

Fizjoterapia przez trening EMS

LogoPGW dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie tempo życia zdaje się nieustannie przyspieszać, technologia rozwija się niezwykle szybko. Jedną z najnowocześniejszych metod, zdobywającą popularność wśród osób pragnących szybkiego i skutecznego powrotu do formy, jest trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni (EMS).
EMS to technologia, w której za pomocą impulsów elektrycznych pobudzane są mięśnie, co powoduje skurcze i relaksacje. To nie tylko intensywna forma treningu, ale też doskonałe narzędzie do rehabilitacji. W trakcie tradycyjnych ćwiczeń, sygnały elektryczne od mózgu do mięśni są naturalnie wysyłane przez układ nerwowy. W przypadku osób poddawanych rehabilitacji szlaki komunikacyjne mogą być uszkodzone lub osłabione. Tutaj właśnie EMS wchodzi do gry.
- Jednym z głównych atutów treningu EMS w kontekście rehabilitacji jest możliwość dokładnego docierania do konkretnych grup mięśniowych. Impulsy elektryczne, kontrolowane przez profesjonalnie przeszkolonych trenerów, skupiają się na osłabionych obszarach, co przyspiesza proces regeneracji. Ponadto, trening EMS minimalizuje obciążenia stawów, co jest kluczowe dla pacjentów z różnego rodzaju kontuzjami lub schorzeniami układu ruchu – tłumaczy Mikołaj Kwiatkowski, dyplomowany fizjoterapeuta ze Studia Treningu Personalnego Personal Gym w Białymstoku.
Coraz częściej mówi się też o rehabilitacji treningami EMS, nie tylko w przypadku chorób układu ruchu, ale też układu hormonalnego. Elektryczna Stymulacja Mięśni może przynieść korzyści pacjentom z chorobą Hashimoto poprzez:
- poprawę metabolizmu - EMS może wspomagać aktywność tarczycy, poprawiając metabolizm i pomagając w utrzymaniu zdrowej masy ciała,
- redukcję bólu - skurcze mięśni indukowane poprzez trening EMS mogą przyczynić się do złagodzenia bólów mięśniowych i stawowych towarzyszących chorobie Hashimoto,
- poprawę samopoczucia - osoby z chorobą Hashimoto często zmagają się z chronicznym zmęczeniem; regularne treningi EMS mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu energii i poprawy samopoczucia.
- Innym aspektem przemawiającym za treningami EMS w rehabilitacji jest ich szybkie działanie. Dzięki intensywnemu oddziaływaniu na mięśnie sesje treningowe są krótsze niż tradycyjne ćwiczenia, jednocześnie oferując równie efektywne rezultaty. To istotne, zwłaszcza dla tych, którzy pragną szybkiego powrotu do aktywnego trybu życia – dodaje Mikołaj Kwiatkowski.
IMG 20240107 111410 01Warto również podkreślić, że trening EMS angażuje większą liczbę włókien mięśniowych niż konwencjonalne formy ćwiczeń, co prowadzi do zwiększenia siły i wytrzymałości. To kluczowy element dla pacjentów rehabilitujących się po kontuzjach, gdyż pozwala im odzyskać pełną funkcjonalność mięśniową. Dodatkowo treningi te mają wysoką skuteczność w redukcji cellulitu oraz we wzmocnieniu wydolności.
- Ostatecznie, elektrostymulacja mięśni stanowi rewolucyjne podejście do rehabilitacji, zwiększając skuteczność procesu, przy jednoczesnym skróceniu czasu potrzebnego na powrót do pełnej sprawności. Choć technologia ta nie zastąpi tradycyjnych metod leczenia, może być doskonałym uzupełnieniem terapii, wspomagając pacjentów w dążeniu do szybkiego i skutecznego powrotu do zdrowia – mówi fizjoterapeuta ze Studia Treningu Personalnego Personal Gym.
Na treningi EMS - indywidualne lub grupowe - zapraszamy do Studia Treningu Personalnego Personal Gym mieszczącego się przy ul. Starobojarskiej 12 lok. U7 w Białymstoku, tel. 789 692 900.
- Dołączając do naszych treningów grupowych EMS, doświadczą Państwo nie tylko korzyści fizycznych, ale także wzajemnej motywacji. Warto ćwiczyć razem z innymi, dzieląc się sukcesami i wzajemnym wsparciem. Treningi grupowe nie tylko sprawiają, że ćwiczenia stają się przyjemniejsze, ale również tworzą atmosferę pozytywnej rywalizacji, która napędza do osiągania lepszych wyników - dodaje Mikołaj Kwiatkowki
Oprac. MB, Fot. Studio Treningu Personalnego Personal Gym

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Fizjoterapia przez trening EMS