Zdrowy Białystok

Środa, 16 06 16:44

Ostatnia modyfikacja:środa, 16 06 2021

Z miłości do zdrowia

wywiad201902Jej życiową pasją jest prowadzenie sklepu z żywnością ekologiczną oraz propagowanie zdrowego stylu życia i bycia. Nagrodą za codzienny trud są liczne podziękowania od klientów jakich często doświadcza. Moją rozmówczynią jest Bożena Kobosko, doskonale znana stałym Czytelnikom Zdrowego Białegostoku, właścicielka sklepu Zdrowa Spiżarnia w Białymstoku.
Marzena Bęcłowicz: Stali Czytelnicy z pewnością pamiętają rozmowę z Panią, która ukazała się na łamach Zdrowego Białegostoku w 2017 r. Proszę o krótkie przypomnienie, tym którzy nie czytali.
Bożena Kobosko: Pochodzę z Gołdapi. Z wykształcenia jestem ekonomistką i przez wiele lat pracowałam w banku. Kiedy „rozstałam się” z tą profesją, zrodził się pomysł, by otworzyć sklep z żywnością ekologiczną. Ekologię i zdrowe odżywianie „wyniosłam” z domu, gdzie zawsze było zdrowo, naturalnie i ekologicznie, bo warzywa i owoce były z własnego ogrodu. I tak zdrowe odżywianie stało się moją pasją. Przy pomocy najbliższej rodziny założyłam sklep Zdrowa Spiżarnia, w którym sprzedaję zdrową, bezpieczną - ekologiczną żywność.
MB: Ale oprócz tego wspiera Pani także dobrą radą osoby, które mają problemy zdrowotne.
BK: Tak. Udzielam też porad dietetycznych i leczniczych. By móc to robić cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w seminariach, krajowych i zagranicznych kursach, śledząc opracowania naukowe o tematyce zdrowego odżywiania i medycyny niekonwencjonalnej. W ciągu ostatnich dwóch lat ukończyłam kurs dietetyki oraz doradcy medycyny naturalnej. Wprawdzie ciężko było pogodzić domowe obowiązki i pracę z nauką, ale dzięki swojej odwadze i konsekwencji zdobyłam wiedzę, którą mogę dzielić się z bliskimi oraz moimi klientami. Daje mi to dużą satysfakcję oraz motywuje do propagowania zdrowego stylu życia. Jestem zodiakalnym Strzelcem, a moją planetą jest Jowisz, który symbolizuje dążenie do wiedzy i potrzebę stałego doskonalenia się.
MB: Co oferuje sklep Zdrowa Spiżarnia?
okładka 2019BK: Ofertę Zdrowej Spiżarni wyróżnia przede wszystkim bardzo szeroki wybór świeżych warzyw i owoców w jakości bio. Współpracuję z najlepszymi gospodarstwami ekologicznymi z Podlasia. W ofercie znajdują się również cytrusy i różne rodzaje owoców i warzyw z importu, pozyskiwane od sprawdzonych dostawców żywności ekologicznej. W ciągłej sprzedaży jest też świeże mięso: drób, króliki, kaczki, gęsi, wołowina, wieprzowina, ryby oraz ekologiczne wędliny i wyroby mięsne. Do tego świeże eko pieczywo, certyfikowany nabiał i jaja, a także krowie, kozie i owcze wyroby mleczarskie, produkty wegetariańskie i wegańskie. Sprzedaję także ekologiczne nierafinowane oleje tłoczone na zimno, dużo tzw. suchych artykułów spożywczych - kasze, zboża, mąki, ziarna, makarony, orzechy, suszone warzywa i owoce, soki owocowo-warzywne, zioła, przyprawy itp. Bogatą ofertę dopełniają certyfikowane kosmetyki, środki czystości, żywność typu superfoods, a także żywność specjalnego przeznaczenia - bezglutenowa, suplementy diety oraz wysokiej jakości olejki eteryczne, zioła, produkty z medycyny św. Hildegardy i książki.
MB: Pani sklep, to miejsce prowadzone z pasją i wielkim zaangażowaniem. A co zajmuje Panią w wolnych chwilach?
BK: Mój sklep, to mój drugi dom. Oczywiście na pierwszym miejscu jest zawsze rodzina - mąż Sebastian i dzieci - Kalina i Jakub. Oni są dla mnie najważniejsi.
Bardzo lubię gotować, gdyż moi bliscy po prostu lubią zdrowo jeść. Starannie wybieram więc produkty i samodzielnie przygotowuję z nich posiłki. Sprawia mi to wielką radość, gdyż jestem przekonana, że to co z miłością gotuję, jest naprawdę smaczne. Poza tym jestem bardzo aktywna fizycznie. Lubię ruch na świeżym powietrzu. Systematycznie uprawiam też fitness i trenuję na siłowni. Od niedawna z mężem odkryliśmy wspólną pasję jaką jest taniec towarzyski. Cała moja rodzina stała się taneczna, gdyż nasze dzieci również tańczą. Syn – tak jak my - taniec towarzyski, a córka - nowoczesny. Tak więc śmiało mogę powiedzieć, że żyję zdrowo i aktywnie i zaszczepiam taki styl wśród swoich najbliższych.
MB: Dziękuję za rozmowę.
Fot. Magdalena Sadowska

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Wywiady Z miłości do zdrowia