Zdrowy Białystok

Środa, 03 03 22:31

Ostatnia modyfikacja:środa, 3 03 2021

Wiosenne zabiegi upiększające w ofercie Kliniki Piekna Afrodyta

do tekstu 2Kiedy przyroda budzi się do życia, my także czujemy chęć zmian. Doskonałym sposobem na poprawienie urody, a także samopoczucia będą zabiegi medycyny estetycznej. Sprawdź, jakie oferuje Klinika Piękna Afrodyta w Białymstoku i wybierz coś dla siebie z jej bogatej oferty.
Dzisiejsza, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości poprawy niedoskonałości urody. Rozstępy, cellulit, zmarszczki, nadmiar tkanki tłuszczowej czy mały biust nie są już problemem. Obecnie właściwie każdy może pozwolić sobie na dowolny zabieg upiększający.
Naturalną metodą modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą tkanki tłuszczowej jest lipotransfer.
- Własny tłuszcz pacjenta to jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Zawiera on cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną. Uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany, czyli mamy dwie korzyści na raz – mówi doktor Michał Okuniewski, który współpracuje z Kliniką Piękna Afrodyta w Białymstoku.
Wypełniacz w postaci tłuszczu może być stosowany na wszystkie partie ciała. Doskonale wypełnia zmarszczki i bruzdy, poprawia owal twarzy, z jego pomocą można wykonać korektę wielkości i kształtu ust. Nadaje się też do modelowania sylwetki, powiększania oraz rekonstrukcji piersi po mastektomii oraz powiększania i unoszenia pośladków.
Kolejną, doskonale znaną w medycynie estetycznej substancją jest kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w ludzkim organizmie, zapewniając skórze właściwy poziom nawilżenia oraz sprężystość i elastyczność. Niestety wraz z upływem lat organizm wytwarza go coraz mniej. Skóra staje się wówczas sucha i wiotka, zaczynają pojawiać się zmarszczki.
- Zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego doskonale radzą sobie z tym problemem. Wstrzyknięte w tkankę skórną, uzupełniają niedobór kwasu hialuronowego, wypełniają ubytki oraz przywracają skórze dobre nawilżenie i sprężystość. Kwas hialuronowy stosuje się do modelowania owalu twarzy, korekty nosa, wypełniania bruzd i zmarszczek, a także wypełniania ust i piersi – tłumaczy doktor Okuniewski.
Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden składnik, który jest powszechnie stosowany w medycynie estetycznej. Mowa tu o botoksie. Jest on używany do spłycania zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu (tzw. kurzych łapek) oraz między brwiami.
- Rozcieńczona wersja botoksu, czyli mezobotox doskonale spłyca zmarszczki na szyi, policzkach oraz wokół ust. Za pomocą botoksu można też leczyć nadpotliwość dłoni, stóp oraz pach. Wykorzystywany jest też do leczenia bruksizmu – dodaje doktor Michał Okuniewski.
MB, Fot. Klinika Piękna Afrodyta

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Wiosenne zabiegi upiększające w ofercie Kliniki Piekna Afrodyta