Zdrowy Białystok

Sobota, 26 09 01:59

Ostatnia modyfikacja:sobota, 26 09 2020

Droga do naturalnego piękna

facemodeling2008Jego zwolenniczką jest m.in. księżna Sussex Meghan Markle. Facemodeling - zabieg, który przywraca naturalne piękno twarzy oraz wpływa na poprawę stanu psycho-emocjonalnego. Na czym polega tłumaczy Anna Chuczun, dyplomowana masażystka, manualna terapeutka twarzy z Białegostoku.
Marzena Bęcłowicz: Na rynku dostępne są różne metody odmładzania twarzy, wśród których sporym powodzeniem cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Niestety niefortunnie wykonane dają efekt nieruchomej twarzy, niezdolnej do naturalnej mimiki. Na szczęście nie wszyscy są zwolennikami takiego poprawiania urody. Facemodeling to nowość na białostockim rynku. Co to takiego?
Anna Chuczun: Jest to manualna terapia twarzy, która stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Nasz organizm posiada zdolność do regeneracji i biologicznego odmładzania, wystarczy tylko dać mu szansę. Facemodeling to wysoko skuteczny sposób odmładzania i modelowania twarzy. To wielotkankowa i wielopłaszczyznowa metoda pomagająca przywrócić młody wygląd twarzy, jak również równowagę całego ciała. Dzięki odpowiedniemu podejściu i wieloaspektowej pracy z twarzą, osiągamy długotrwałe, widoczne efekty poprawy piękna i zdrowia.
MB: Na czym polega zabieg?
ACh: Na naszej twarzy widoczne są wszystkie emocje - zapisy z całego życia. Twarz jest przecież lustrem duszy. Wszystko co dzieje się w środku nas, odbija się tym jak wyglądamy na zewnątrz i jak postrzegają nas inni. Za kondycję, zewnętrzny wygląd i młodość skóry odpowiadają tkanki położone bezpośrednio pod nią. Facemodeling to działanie skoncentrowane na mięśniach, tkankach, jak również kościach. Taki – najprościej mówiąc – specjalistyczny masaż twarzy.
Pod skórą znajduje się około 50 mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, wyrażanie emocji. Mięśnie z wiekiem kurczą się, zmniejszają swoją objętość, wysychają. To ich stan i kondycja decyduje o naszym wyglądzie. Dzięki mięśniom pompowana jest też krew do skóry. Dobra kondycja mięśni twarzy to zdrowsza, promienna i świetlista cera.
MB: Jakie korzyści można odczuć po zabiegu?
ACh: Ta naturalna metoda pracy moich rąk pozwala na indywidualne podejście i ustalenie przyczyn deformacji, jak również zmniejszenie lub pozbycie się zmarszczek mimicznych, podniesienie policzków, podniesienie warg i poprawę ich kolorytu, wydłużenie szyi i usunięcie zmarszczek, podciągnięcie brwi i co za tym idzie powiększenie oczu, przywrócenie gładkości i naturalnego koloru skóry oraz likwidacja tzw. wdowiego garbu.
MB: Facemodeling łączy w sobie wiele zaawansowanych technik odmładzania takich jak: mioplastyka, kapilaroterapia, osteoplastyka czy kinesiotaping estetyczny. Proszę wyjaśnić te pojęcia.
ACh: Mioplastyka to masaż tkanek głębokich w strukturach powięziowych i mięśniowych. Kapilaroterapia to z kolei masaż próżniowy bańką szklaną - dla usprawnienia drenażu limfatycznego. Osteoplastyka stosowana jest dla poprawy mobilności układu kostno-mięśniowego. Wykonuje się też masaż intraplastyczny, czyli terapię wewnątrz-twarzową oraz rehabilitację twarzy (transbuccal massage).
MB: A kinezjotaping estetyczny twarzy?
ACh: To bezpieczna forma pracy z wszelkimi blokadami oraz zastojami limfatycznymi w obszarze twarzy, karku i odcinka szyjnego. Zabieg ten ma olbrzymi wpływ na estetykę naszej twarzy. Taśmy przypominają swoją budową strukturę skóry i dzięki temu unoszą ją i tworzą lifting. Daje to przestrzeń usprawniającą przepływ krwi i limfy. Okolice poddane działaniu taśmy sprawnie się regenerują. Wkrótce w mojej ofercie pojawi się też neuromięśniowe modelowanie twarzy.
MB: Dziękuję za rozmowę.

Fot. Anna Chuczun

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Droga do naturalnego piękna