Zdrowy Białystok

Piątek, 01 12 08:04

Ostatnia modyfikacja:piątek, 1 12 2023

Pływaj z najlepszymi

iswim1216Odciąża kręgosłup, wzmacnia mięśnie, hartuje organizm, wzmacnia układ oddechowy, relaksuje. To tylko nieliczne zalety pływania. Ponadto wielu fizjoterapeutów zaleca ten rodzaj treningu jako jedną z form rehabilitacji.
- Pływanie jest najbardziej przydatną umiejętnością jaką można przekazać dziecku - mówi Sebastian Humbla, założyciel szkółki pływackiej iSwim w Białymstoku. - Daje ono realne i emocjonalne poczucie bezpieczeństwa w wodzie, a na przyszłość zapewnia możliwość bezpiecznego uprawiania sportów wodnych. Jest to też świetny sposób na spożytkowanie nadmiaru dziecięcej energii. Dzieci kochają wodę, pływanie w ich przypadku to nie tylko trening lecz też świetna zabawa. Ta zabawa „przy okazji” stymuluje ich rozwój psychiczny i fizyczny, dobrze wpływa na układ kostny i mięśniowy oraz zapobiega anomaliom rozwojowym.
Zalet pływania jest wiele. Jednak przede wszystkim ten rodzaj sportu zalecają fizjoterapeuci jako remedium na różnego rodzaju bóle kręgosłupa.
- Nasze ciało w wodzie waży o 80% mniej, więc pływanie odciąża kręgosłup. Poza tym wzmacnia mięśnie, układ oddechowy i krążeniowy, szlifuje koordynację ruchową, pomaga spalić kalorie oraz jest znakomitym relaksem - dodaje Łukasz Rybołowicz, instruktor z iSwim.
Pracownicy szkółki pływackiej iSwim zgodnie zapewniają, że każdy może nauczyć się pływać, musi tylko szczerze tego chcieć.
- Prowadzimy zajęcia zarówno dla dzieci (od czwartego r.ż.), młodzieży jak i dorosłych. Zapisy prowadzimy systematycznie, dlatego najlepiej do nas dzwonić i pytać o szczegóły. Na przykład teraz prowadzimy nabór na kursy uzupełniające. Uczymy pływać od podstaw, doskonalimy technikę pływania oraz prowadzimy indywidualne zajęcia np. dla triatlonistów startujących w zawodach - informuje Sebastian Humbla
Zatem nieważne, czy jesteś nastawiony na to, aby poprawić swoją technikę i umiejętności pływackie, nauczyć się pływać od podstaw czy może wysłać dziecko na pierwszy kurs pływania. Przyjdź do iSwim. To szkoła, która idealnie dostosuje się do twoich oczekiwań.
- Nasi instruktorzy, posiadający wieloletnie doświadczenie i mogący pochwalić się sukcesami w tym sporcie jak i trenerce, są gotowi do podzielenia się swoją pasją i umiejętnościami. Dbamy o to, aby lekcje pływania były połączeniem zabawy, edukacji i wyzwania - dodaje Sebastian Humbla.
I na koniec słówko o instruktorach szkoły iSwim. Oto oni: Sebastian Humbla, instruktor pływania, wielokrotny mistrz Polski w pływaniu, były członek kadry narodowej; Łukasz Rybołowicz, instruktor pływania, instruktor ratownictwa wodnego, medalista Mistrzostw Europy w Ratownictwie Wodnym, medalista Akademickich Mistrzostw Polski; Paweł Maciejuk, instruktor medalistów Mistrzostw Polski w Pływaniu, absolwent AWF Biała Podlaska, nauczyciel dyplomowany oraz Małgorzata Andrzejewska, trener medalistów Mistrzostw Polski w Pływaniu, koordynator w białostockim Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Juvenia”, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
Marzena Bęcłowicz, Fot. iSwim

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Sport Pływaj z najlepszymi