Zdrowy Białystok

Sobota, 03 12 16:08

Ostatnia modyfikacja:sobota, 3 12 2022

Konopne remedium na ból

mascikonopne082022Na bóle mięśni i stawów. Na schorzenia reumatyczne. Na łuszczycę, egzemę, atopowe zapalenie skóry. Maści konopne – szybko ukoją ból i zwalczą problemy skórne. Mają naturalny skład i są doskonałą alternatywą dla przeciwbólowych maści aptecznych.
Ze względu na swoje szerokie zastosowanie terapeutyczne, produkty tworzone na bazie konopi siewnych (włóknistych) cieszą się coraz większą popularnością. W tym artykule skupimy się na maściach konopnych, które polecane są szczególnie seniorom i sportowcom, gdyż to właśnie ich organizmy potrzebują największego wsparcia.
- Obecny w maściach konopnych kannabidiol (CBD) to składnik pochodzący z konopi siewnych. Mimo, iż jest całkowicie naturalny, ma silny wpływ na organizm. Nie należy się jednak bać, słysząc słowo ,,konopie” – produkt pozbawiony jest właściwości psychoaktywnych, nie wywołuje stanu odurzenia oraz nie uzależnia – tłumaczy Łukasz Kaczor, współwłaściciel sklepu KonopieCBD.com.pl.
Podstawowym składnikiem maści jest olej z konopi włóknistych, który ma właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i regenerujące. Poza tym poprawia mikrokrążenie w miejscu bólu, niweluje narastanie obrzęku oraz oczywiście uśmierza sam ból.
- Maści konopne, w zależności od rodzaju, mogą mieć działanie rozgrzewające lub chłodzące. Polecane są szczególnie osobom schorowanym, w podeszłym wieku oraz sportowcom, których organizm potrzebuje dodatkowego wzmocnienia. Doskonale radzą sobie z bólem stawów, mięśni, kręgosłupa, kolan, przy ataku rwy kulszowej - mówi współwłaściciel sklepu KonopieCBD.com.pl.
Warto dodać, że wyroby powstałe na bazie CBD wykazują też działanie przeciwutleniające, co powinno szczególnie zainteresować seniorów. Przejawia się ono tym, że produkty konopne redukują stres, spowalniają proces starzenia się komórek i tkanek oraz wspierają mechanizmy obronne organizmu. Przyspieszają gojenie się ran, a także pomagają zadbać o spokojny sen – zwalczają bezsenność, odprężają i uspokajają.
Pośród produktów konopnych znajdziemy też kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, łuszczącej się czy atopowej. Ich lecznicze właściwości potwierdzają licznie badania, które wykazują możliwość stosowania kannabinoidów w terapii chorób skóry. O ile produkty poleca się szczególnie osobom ze stanami zapalnymi skóry, to ze względu na swoje niezwykłe właściwości odżywcze, regenerujące i ochronne mogą je stosować wszyscy, którzy chcą mieć zadbaną skórę oraz spowolnić procesy jej starzenia się - dodaje Łukasz Kaczor.
Zapraszamy do sklepu KonopieCBD.com.pl mieszczącego się w Białymstoku przy ul. Wyszyńskiego 10 lok. 9, który oferuje szeroki wybór maści i kosmetyków konopnych.

Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Konopne remedium na ból