Zdrowy Białystok

Sobota, 03 12 17:55

Ostatnia modyfikacja:sobota, 3 12 2022

Tracisz włosy? Nie trać głowy!

dmazerski082022Gdy zauważysz, że twoja fryzura traci objętość nie panikuj! Nie sięgaj po pierwsze lepsze, reklamowane produkty, bezgranicznie wierząc w ich skuteczność. Szukaj źródła problemów z włosami u specjalisty. Zgłoś się po pomoc do trychologa, który zajmie się twoimi włosami interdyscyplinarnie.
- Statystyczny człowiek traci dziennie ok. 100 włosów. Sytuacja przestaje być normą, gdy zaczyna ubywać ich więcej - mówi Dawid Mazerski, trycholog, fryzjer, członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego z Atelier Mazerscy w Białymstoku.
Nie szukaj przyczyny wypadania włosów samodzielnie. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja trychologiczna. Trycholog jest specjalistą zajmującym się wszystkimi problemami, które związane są ze złą kondycją owłosionej skóry głowy i włosów. Ustala jej przyczynę i, na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badań, dobiera odpowiednie terapie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.
- Każdy klient traktowany jest bardzo indywidualnie i dobierany jest mu spersonalizowany plan terapii gabinetowej, jak i domowej. Dzieje się to w czasie konsultacji trychologicznej, podczas której oceniam poziom stanu zapalnego owłosionej skóry głowy, stan naczyń krwionośnych oraz ujść gruczołów łojowych. W zależności od schorzenia i przypadłości zgłaszającej się do mnie osoby, problemy konsultuję również ze specjalistami różnych dziedzin medycyny – gastrologiem, endokrynologiem, dermatologiem, diabetologiem czy dietetykiem klinicznym. Jeśli zachodzi potrzeba zajmuję się też przygotowaniem klienta do zabiegu przeszczepu włosów oraz oferuję pełną opiekę po transplantacji – dodaje Dawid Mazerski.
Dawid Mazerski jest obecnie jedynym wyspecjalizowanym trychologiem, który ma potwierdzone kwalifikacje w Centralnym Rejestrze gabinetów trychologicznych, a Atelier Mazerscy wyposażone jest w urządzenia, które ze względu na swoją skuteczność doceniane są na całym świecie.
- Oferujemy innowacyjne, nieinwazyjne terapie trychologicze. Ponadto mamy do dyspozycji polskie kosmeceutyki oraz suplementy, takie jak np: Loxus Trichology, Genactiv Colostrum, które ze względu na bezpieczeństwo oraz świadomość użytkowania są dostępne tylko w wysoko wyspecjalizowanych gabinetach trychologicznych – mówi Dawid Mazerski.
MB, Fot. Atelier Mazerscy

Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Tracisz włosy? Nie trać głowy!