Zdrowy Białystok

Wtorek, 18 01 07:29

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 18 01 2022

Poznaj PodoSmart, nowoczesne urządzenie do analizy chodu i chodź z nami po zdrowie

medactive2111Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak chodzisz? Czy „zamiatasz” stopami, czy masz raczej krok sprężysty? A czy wiesz o tym, że praca twoich stóp ma ogromne znaczenie na pracę całego ciała?
W warunkach klinicznych analiza chodu jest bardzo ważnym czynnikiem wykorzystywanym przez rehabilitantów, ortopodologów, czy podiatrów do oceny nieprawidłowości w ruchu. W celu zdiagnozowania dysfunkcji chodu należy ocenić wzrokowo ruch pacjenta. Jednak, gdy ocena ta jest wykonywana z bosymi stopami na zimnej powierzchni lub w spoczynku, badanie nie odzwierciedla naturalnego wzorca chodu pacjenta. Innowacją na rynku jest system PodoSmart, który jest idealnym uzupełnieniem badania manualnego stóp oraz badania na podoskopie, czy macie tensometrycznej.
Czym jest system PodoSmart?
To nowoczesna technologia, która pomaga lepiej zbadać i przeanalizować wzorzec chodu danego pacjenta, w warunkach naturalnych, czyli podczas swobodnego ruchu lub biegu. Narzędziem diagnostycznym są bezprzewodowe wkładki, które służą do analizy biomechaniki chodzenia i biegania, stosowane w butach pacjenta oraz w dowolnej przestrzeni testowej. To przełomowe rozwiązanie pozwala na zbieranie i analizowanie danych z całego cyklu chodu - nie tylko podczas kontaktu i nacisku na podłoże, ale również w fazie przenoszenia, kiedy stopa nie ma kontaktu z podłożem. Badanie dostarcza też wiele innych parametrów biomechanicznych takich jak prędkość, symetria, ustawienie kątowe stopy dla poszczególnych faz chodu, czy ilość kroków w jednostce czasu. Ten rodzaj obiektywnej oceny może usprawnić proces diagnozy, wdrożyć lepsze leczenie, opracować plan rehabilitacji i śledzić postępy pacjenta w określonym czasie. PodoSmart to również doskonałe narzędzie, które wspiera diagnostykę i dobór dynamicznych wkładek ortopedycznych.
Czym wyróżnia się PodoSmart?
To wygodny i kompaktowy sprzęt do analizy biegu i chodu oparty o bezprzewodowe wkładki diagnostyczne. Analizuje dane z obu stóp. Dzięki elastyczności pomiaru daje szczegółowy obraz dynamicznych parametrów chodu.
Prawdopodobnie jest to jedyne tego typu rozwiązanie, które pozwala na przeprowadzenie badania w naturalnych warunkach, czyli w obuwiu pacjenta w trakcie swobodnego poruszania się w dowolnym miejscu - w gabinecie, na bieżni, czy na zewnątrz. Dzięki temu wyniki nie zostaną zakłócone przez środowisko testowe, takie jak zimne powierzchnie, czy celowanie w matę diagnostyczną.
Dzięki nowoczesnej technologii bezprzewodowych smart-wkładek żadne niepotrzebne kable czy sprzęt nie zakłócają naturalnego ruchu pacjenta. Wkładki są niemal niewyczuwalne w obuwiu. Wykonywanie testów jest szybkie i łatwe, a aplikacja w chmurze pozwala na pracę w dowolnym miejscu, nawet w plenerze.
Dzięki dokładnej i rzetelnej analizie chodu i biegania specjalista może ustalić bezpośrednią przyczynę dolegliwości i skutecznie zaplanować korekcję. Ponadto w łatwy sposób można śledzić postępy i oceniać skuteczność zastosowanych rozwiązań.
Komu dedykowany jest PodoSmart?
Zastosowanie bezprzewodowych wkładek diagnostycznych do analizy chodu i biegu oraz badania stóp daje szerokie spektrum zastosowań. Jest niezastąpionym narzędziem diagnostycznym dla biomechaników, ortopedów, rehabilitantów, podiatrów, podologów i nie tylko!
Dzięki zastosowanej technologii możemy poprawić wyniki sportowców, zminimalizować ryzyko kontuzji oraz określić najlepsze działania rehabilitacyjne. PodoSmart pomaga obiektywnie ocenić ryzyko upadków u osób starszych, poprzez analizę parametrów w pierwszej fazie chodu, które mogą świadczyć o ewentualnym zwiększonym ryzyku przewrócenia się. System pozwala ocenić poprawę w stosowanej rehabilitacji oraz określić, które obszary potrzebują większego wsparcia. Jest również świetnym narzędziem diagnostycznym w celu wykrycia zaburzeń prawidłowego wzorca chodu i zaburzeń mobilności u pacjentów z chorobami neurologicznymi takimi jak np. Parkinson.
Są to tylko przykłady, a tak naprawdę badanie PodoSmartem sprawdzi się u każdej osoby, która pragnie szczegółowo przeanalizować swój chód czy bieg.
Jako firma cenimy sobie nowe, innowacyjne rozwiązania na rynku polskim, dlatego wybór tego systemu do diagnostyki stóp i chodu to nasz krok ku lepszemu zdrowiu waszych stóp. Zapisz się na badanie i zatroszcz się z nami o swoje stopy, aby każdy krok sprawiał ci przyjemność! Zapraszamy.
Joanna Zamożniewicz, Anna Wąż, sklep ortopedyczno-rehabilitacyjny Medactive Białystok

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Poznaj PodoSmart, nowoczesne urządzenie do analizy chodu i chodź z nami po zdrowie