Zdrowy Białystok

Czwartek, 28 05 20:05

Ostatnia modyfikacja:czwartek, 28 05 2020

Nie lekceważ bólu gardła

neo angin 24 z gory prawy bez cukru CMYKNie dość, że wyjątkowo nieprzyjemny, to jeszcze może przeistoczyć się w poważną infekcję. Dlatego trzeba działać szybko.
Ostry ból gardła zwykle jest efektem rozwijającego się stanu zapalnego. Domowe metody mogą czasem nie wystarczyć, warto więc rozważyć zastosowanie innych rozwiązań, aby zwalczyć chorobę w zarodku.
Skąd te kłopoty?
Przyczyną bólu gardła najczęściej jest infekcja wirusowa. Wirusy (zwykle rinowirusy, adenowirusy, retrowirusy) przedostają do dróg oddechowych, uszkadzają błonę śluzową i wywołują stan zapalny. Gardło staje się czerwone, jest obrzęknięte i boli. Infekcji towarzyszyć mogą kaszel, katar, chrypka, trudności w przełykaniu, uczucie rozbicia. Ból gardła może być też efektem zakażenia bakteryjnego. Wówczas objawy są znacznie bardziej nasilone niż w przypadku infekcji wirusowej. Ból gardła jest tak silny, że utrudnia przełykanie, towarzyszy mu silny obrzęk, wysoka gorączka, dreszcze…
Ratuj się kto może!
W leczeniu bólu gardła najważniejszy jest… czas. Jeśli zaczniesz działać szybko, być może skończy się tylko na kilku dniach dyskomfortu. Jeżeli jednak zlekceważysz problem, infekcja może się rozwinąć. Lepiej więc nie dopuszczać do takiej sytuacji.
Warto jak najszybciej zastosować preparat o wysokiej skuteczności antyseptycznej. Działa przyczynowo likwidując z powierzchni błony śluzowej gardła patogeny odpowiedzialne za wywołanie infekcji. Hamując rozwój infekcji skraca czas trwania bólu gardła. neo-angin® jako jeden z nielicznych preparatów w tabletkach do ssania na ból gardła w Polsce, spośród produktów przebadanych przez Narodowy Instytut Leków, całkowicie spełnia normę dla produktów antyseptycznych (EN 1040:2006).
Potrójny efekt
W przypadku ostrego bólu gardła doskonale sprawdza się lek neo-angin® z formułą TriActive. Zawiera amylometakrezol, alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i lewomentol. To substancje aktywne, które nie tylko łagodzą ból, wyciszają stan zapalny, ale i walczą z infekcją.
Co kto lubi!
neo-angin® dostępny jest w kilku wariantach. Możesz zdecydować się na tradycyjne tabletki do ssania, tabletki bez cukru (o smaku anyżowym lub wiśniowym) albo spray. Wybór należy do Ciebie! Niezależnie od formatu, neo-angin® działa doskonale, zmniejszając i łagodząc dolegliwości związane z ostrym bólem gardła takie jak ból, zaczerwienie i obrzęk.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Nie lekceważ bólu gardła