Zdrowy Białystok

Wtorek, 11 08 12:35

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 11 08 2020

Dobre obuwie równa się zdrowe stopy

medactive032020Niezależnie od tego jak aktywnie spędzamy dzień, nasze stopy dźwigając nasz ciężar robią tysiące kroków. Jest to wystarczająca liczba, aby odczuć negatywne skutki nieodpowiednio dobranych butów. Warto więc wybrać profesjonalne obuwie zdrowotne, aby zapewnić im zdrowie, a sobie komfort i dobre samopoczucie.
Okazuje się, że prawidłowy rozwój stóp, ma duży wpływ na prawidłową postawę, za czym też idą zdrowe stawy i kręgosłup. Z biegiem lat powstałe schorzenia i deformacje mogą powodować bóle w okolicach kręgosłupa, bioder i stóp. Noszenie obuwia profilaktycznego zapobiega pogłębianiu się powstałych zniekształceń, a w przypadku utrwalonych zmian strukturalnych, stwarza stabilne podparcie dla stóp.
Dbanie o stopy jest inwestycją w przyszłość. Komfortowe i profilaktyczne obuwie powinno być przystosowane do środowiska, w którym najczęściej przebywamy, szczególnie, jeśli mieszka się w dużym mieście, gdzie stopy mają kontakt z twardym i asfaltowym podłożem. W takich warunkach twarde, cienkie i niedostosowujące się do stopy podeszwy nie chronią ich, a wręcz mogą powodować negatywne skutki dla zdrowia. Buty z elastyczną, miękką podeszwą, odpowiednia ich waga, rozmiar oraz profil, sprawiają, że nawet kilkugodzinne użytkowanie czy kontakt z twardym podłożem, nie powodują bólu, otarć, nie deformują stóp i nie pogłębiają istniejących zmian.
Obuwie zdrowotne, w zależności od rodzaju, ma działanie profilaktyczne lub ortopedyczne. Buty o działaniu profilaktycznym to takie, które chronią przed powstaniem dolegliwości związanych z deformacjami stóp, zapobiegają rozwijaniu się wad, poprawiają ułożenie stóp. Natomiast buty ortopedyczne ukierunkowane są na leczenie. Służą korekcie i odwróceniu zniekształceń oraz amortyzują szkodliwe wstrząsy - powstające podczas styku stopy z podłożem, odciążają nadwyrężone struktury układu kostno-mięśniowo-więzadłowego, co w rezultacie działa rozluźniająco i przeciwbólowo. Stosowanie obuwia profilaktycznego jak i ortopedycznego zalecane jest m.in. przy: stopie cukrzycowej, ostrogach piętowych, haluksach, czyli. tzw. paluchach koślawych, płaskostopiu poprzecznym, stopie płasko-koślawej, końsko-szpotawej, nerwiaku Mortona i wielu innych.
Obuwie zdrowotne charakteryzuje się wieloma cechami, które wpływają na ich jakość i komfort użytkowania. Przede wszystkim wykonane są z materiałów przyjaznych skórze stóp, które zapewniają cyrkulację powietrza i ograniczają pocenie się. Są odpowiednio wyprofilowane, a część z nich posiada dodatkową wkładkę ortopedyczną.
W ofercie naszego sklepu Medactive znajduje się obuwie Dr Orto firmy Befado. Jest ono szczególnie polecane dla osób ze stopą cukrzycową, stopami wrażliwymi oraz ze zmianami reumatoidalnymi stóp. Charakteryzuje się podwyższoną tęgością, dzięki czemu osoby o opuchniętych stopach mogą swobodnie je użytkować. Obszerne wnętrza buta zapobiega ocieraniu stóp. Wysoki i szeroki czubek pozwala na swobodne, bezbólowe ułożenie palców i wyeliminowanie ewentualnego urazu. Buty posiadają zminimalizowaną ilość łączeń i przeszyć, które mogłyby swoimi wypukłościami uwierać stopy. Różne sposoby zapinania, miękkie materiały włókiennicze o właściwościach higienicznych oraz sprężysta podeszwa, która zabezpiecza stopy przed mikrourazami, powodują, że buty Dr Orto są idealnie dostosowane do wymagań i potrzeb osób cierpiących na różne schorzenia stóp.
Posiadamy też skórzane, klasyczne obuwie zdrowotne firmy Kosela Medic, zalecane do wszystkich kobiecych dolegliwości stóp, szczególnie do problemów z haluksami czy palcami młotkowatymi. Zastosowane w ich produkcji przyjazne i nowoczesne komponenty, elastyczne cholewki, miękkie i lekkie spody oraz niezwykle komfortowe wymienne wkładki, pomagają uśmierzyć ból podczas chodu i zapewnią wysoki komfort użytkowania. Natomiast elegancki wygląd oraz najwyższej jakości materiały, powodują, że profilaktyczne buty można założyć praktycznie na każdą okazję czy pogodę.
Bardzo dużą popularnością wśród pracowników służby zdrowia, obu płci, cieszy się specjalistyczne obuwie medyczne, również dostępne w naszym sklepie. Nie tylko chroni stopę, ale też zapobiega innym dolegliwościom zdrowotnym, związanym z wykonywaniem pracy stojącej lub polegającej na ciągłym przemieszczaniu się. Oprócz cech użytkowych oraz wpływu, jaki wywierają na zdrowie i kondycję stóp, buty te są ładnie i estetycznie wykonane oraz dostępne w wielu modnych fasonach.
Joanna Waszkiewicz, Anna Wąż, zespół sklepu Medactive w Białymstoku


Dla Czytelników Zdrowego Białegostoku przygotowałyśmy wiosenną niespodziankę. Zapraszamy do skorzystania z 10% rabatu na obuwie zdrowotne w naszym sklepie stacjonarnym mieszczącym się przy ul. Żelaznej 9/lok. U1 w Białymstoku.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dobre obuwie równa się zdrowe stopy