Zdrowy Białystok

Czwartek, 04 06 21:25

Ostatnia modyfikacja:czwartek, 4 06 2020

Gotowy do użycia

Tantum Rosa nowośćTantum Rosa roztwór dopochwowy to nowoczesny i bezpieczny lek dostępny w higienicznych jednorazowych butelkach do natychmiastowego użycia. Opakowanie zawiera 5 butelek. Zawarty w butelce roztwór dopochwowy, o temperaturze pokojowej, jest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie.
Tantum Rosa roztwór dopochwowy zawiera aktywny składnik: chlorowodorek benzydaminy (niesteroidowy lek przeciwzapalny NLPZ). Benzydamina zawarta w leku działa: przeciwzapalnie, przeciwbólowo, miejscowo znieczulająco i odkażająco.

Lek zaleca stosować się w leczeniu: zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio- i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii. Stosowanie leku wpływa na zmniejszenie intensywności dolegliwości i objawów, które towarzyszą stanom zapalnym okolic intymnych takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.
Lek należy stosować od 1 do 2 płukań w ciągu doby, w zależności od nasilenia dolegliwości. W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia nie należy, nieprzerwanie, stosować leku dłużej niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Gotowy do użycia