Zdrowy Białystok

Czwartek, 20 06 08:17

Ostatnia modyfikacja:czwartek, 20 06 2019

Twój Lekarz Rodzinny

poradnia0618Marzyły o stworzeniu małej, kameralnej i przyjaznej pacjentowi poradni rodzinnej. Takiej, w której zdrowie pacjentów, ich zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i satysfakcja będą najważniejsze. Udało się. Poradnia Twój Lekarz Rodzinny obchodzi w tym roku swoje piąte urodziny.
Doktor Anna Majewska i doktor Aneta Zabielska-Drągowska znały się od dawna. Pomysł na wspólne założenie poradni lekarza rodzinnego zrodził się w ich głowach gdy przygotowywały się do egzaminu specjalizacyjnego. I tak - w wielkim skrócie - dzięki wsparciu ich rodzin i przyjaciół, powstała poradnia Twój Lekarz Rodzinny.
- Mój zawód, to moja pasja. Choć to ciężka i trudna praca, to nie wyobrażam sobie innej - mówi dr Anna Majewska. - Pochodzę z rodziny z tradycjami medycznymi, lekarzem była moja mama - Magdalena Stojak oraz wujek. To od mamy nauczyłam się szacunku, empatii i wrażliwości w stosunku do drugiego człowieka - pochylenia się nie tylko nad jego fizycznym, ale również duchowym cierpieniem. Mój zawód uczy mnie każdego dnia ogromnej pokory i świadomości, że życie jest bardzo kruche.
- Jestem lekarzem z powołania i według mnie nikt, z żadnych innych pobudek, nie powinien wykonywać tego zawodu. Trzeba po prostu czuć potrzebę niesienia pomocy innym - dodaje dr Aneta Zabielska-Drągowska.
Poradnia Twój Lekarz Rodzinny sprawuje kompleksową opiekę lekarsko-pielęgniarską nad pacjentami w każdym wieku, w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
- Szczególną uwagę zwracamy na badania przesiewowe dzieci i młodzieży, profesjonalne doradztwo dotyczące szczepień, profilaktykę kardiologiczną i przeciwgruźliczą. Duży nacisk kładziemy też na edukację dotyczącą zdrowego trybu życia. W tym wszystkim, szczególnie mocno, wspiera nas Bożena Sołowiej - nasza pielęgniarka środowiskowo-szczepienna - tłumaczy doktor Majewska.
Pani Bożena jest bardzo otwartą i ciepła osobą, która w swoją pracę angażuje się całą sobą. Razem z doktor Majewską i Zabielską-Drągowską pracuje w poradni od początku jej powstania.
- Pani Bożenka jest dobrym duchem naszej poradni. Cieszy się zaufaniem i dobrą opinia pacjentów. Do tego ma świetne podejście do dzieci - mówi doktor Zabielska-Dragowska.
- Moja przygoda z zawodem pielęgniarki rozpoczęła się od wyboru pięcioletniego Liceum Medycznego. Zawsze uważałam, że to piękny i szlachetny zawód. Kocham ludzi, a zwłaszcza dzieci, i dlatego najbardziej lubię zajmować się szczepieniami. Uważam, że w ten sposób chronimy nasze kochane pociechy przed groźnymi chorobami. Przepracowałam w zawodzie 35 lat i nie żałuję swojego wyboru. Wdzięczność, uśmiech i sympatia pacjentów codziennie mnie w tym utwierdzają - mówi Bożena Sołowiej.
Doktor Anna Majewska, Aneta Zabielska-Drągowska i pani Bożena to nie jedyny personel poradni.
- Od pewnego czasu wspomaga nas dwoje nowych lekarzy - rezydentka oraz lekarz ze specjalizacją z medycyny rodzinnej. Mamy też dwie współpracujące z nami pielęgniarki. Chciałybyśmy jednak zatrudnić na stałe jeszcze jedną pielęgniarkę szczepienno-środowiskową. Zapraszamy do nas zainteresowane pracą osoby - mówi dr Anna Majewska.
Aby podnieść jakość i standard świadczonych usług poradnia Twój Lekarz Rodzinny zakwalifikowała się do programu „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrożeniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”, tzw. otrzymania akredytacji C. Program nadzoruje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Ponadto w ostatnim sezonie grypowym już drugi raz brała udział w programie Alice.
- Był to program prowadzony przez Zakład Medycyny Rodzinnej w Białymstoku i Uniwersytet w Oxfordzie. Do udziału w nim zaprosił nas prof. Sławomir Chlabicz, kierownik Zakładu Medycyny Rodzinnej. Badanie prowadzone było w sezonie grypowym i miało na celu jak najszybsze „wyłapanie” pacjentów z objawami grypy - dodaje doktor Majewska.
Poradnia Twój Lekarz Rodzinny czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W celu zapewnienia komfortowej opieki medycznej pacjenci umawiani są na konkretne godziny.
Tekst i fot. Marzena Bęcłowicz

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Twój Lekarz Rodzinny